Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 4 marca 2019

[RECENZJA PATRONACKA] „Dziewczyna z warkoczem” Agnieszka Jordan-Gondorek


CO W FABULE:
Czy rozwód może okazać się najlepszą rzeczą, jaka spotyka kobietę?
Krystyna jest pewna, że jej świat się zawalił. Mąż, z którym od lat starali się o dziecko, pewnego dnia radośnie oświadcza, że zostanie tatusiem. Problem w tym, że mamusią nie jest jego żona, a sprzedawczyni z mięsnego.
Po wyrzuceniu wiarołomnego męża z domu kobieta postanawia otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Jego symbolicznym początkiem ma być wizyta w salonie fryzjerskim. Jakież jest jej zdziwienie, gdy zamiast znajomej fryzjerki w drzwiach wita ją przystojny nieznajomy. [opis z okładki]

Obiecuję sobie, że będę jeszcze szczęśliwa. Choćbym sobie miała, kurde, to szczęście sama narysować”.

WRAŻENIA:
Wchodząc w dorosłe życie, zapewne każda kobieta marzy, aby kiedyś w przyszłości założyć szczęśliwą rodzinę i zestarzeć się przy boku kochającego męża. I żadnej przez myśl nie przejdzie, że mogło być inaczej. Rozwód?! Nie, tego nie planuje na przyszłość, bo w jej małżeństwie ma być jak w bajce. A jednak czasami życie weryfikuje nasze założenia, niektóre pary nie wytrzymują próby czasu i się rozstają. Jedne kulturalnie, drugie toczą batalie w sądzie. Niemniej, kiedy wszystko jest już tylko przeszłością, niektóre kobiety widzą, że zmiany, jakie zaszły w ich życiu, są mimo wszystko pozytywne. Dostrzegają to, że w małżeństwie były blokowane lub niedoceniane. A teraz znów odzyskują poczucie własnej wartości i czerpią satysfakcję z życia. Na okładce książki widnieje pytanie: „Czy rozwód może okazać się najlepszą rzeczą, jaka spotyka kobietę?”. Odpowiedź brzmi: tak!

Tam, gdzie są zyski, zawsze są jakieś straty. Każda decyzja jest obarczona kosztem alternatywnym”.

Autorka w swej książce opowiada o tym, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny, a rozwód, który jest końcem, otwiera, w tym przypadku, przed kobietą coś nowego. I mimo iż początki nowego życia są trudne, to z czasem jest tylko lepiej. Podjęto tutaj nie tylko temat rozwodu, bo także innych życiowych problemów, jak: zdrady, czy problemu z zajściem w ciążę. Został także zgrabnie wpleciony wątek rodziny Japońskiej i dzięki nim ukazany fragment kultury japońskiej i zwyczajów tam panujących. Natomiast główna bohaterka, Krystyna ujęła mnie tym, że jest niesamowicie ciepłą i pozytywnie nastawioną do życia osobą. Uwielbiam ją!

Książkę czyta się jednym tchem, autorka potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji, począwszy od lekkiego rozbawienie, aż do złości. A za sprawą plastycznych opisów, bardzo szybko można przenieść się w wykreowany świat. Dziewczyna z warkoczem to ciepła historia, z ciekawymi, realnymi i przede wszystkim niestereotypowymi bohaterami, poruszająca wiele życiowych problemów. Uważam, że to bardzo udany debiut. Polecam.Tytuł: Dziewczyna z warkoczem
Autor: Agnieszka Jordan-Gondorek
Wydawnictwo: Replika 2019
Gatunek: Literatura kobieca


Dziękuję Wydawnictwu Replika za możliwość przeczytania książki i objęcia jej patronatem medialnym bloga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia