Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 8 lutego 2019

[RECENZJA] „Bezcenny dar” Jim Stovall


CO W FABULE:
Kiedy Red Stevens umiera, wszyscy członkowie jego rodziny jednoczą się w zachłannym oczekiwaniu na wielomilionowy spadek. Okazuje się jednak, że bogaty staruszek miał swoim bliskim do przekazania coś znacznie cenniejszego niż pieniądze…
Młody Jason otrzymuje od swojego stryjecznego dziadka szereg instrukcji, które mają doprowadzić do tego, że egoistyczny i arogancki chłopak przemyśli swoje życie i pojmie, co w nim naprawdę najważniejsze. Pomagają mu w tym nowi przyjaciele, między innymi siedmioletnia Emily, z niezwykłą pogodą ducha zmagająca się z ciężką chorobą. Jeżeli Jasonowi uda się wykonać wszystkie zadania, na końcu drogi czeka na niego bezcenny dar. [opis Wydawnictwa Replika]

W ostatecznym rozrachunku człowiek znany jest wyłącznie z tego, jaki wpływ wywiera na innych”.

WRAŻENIA:
Każdy rodzic chce, aby jego pociechy wyrosły na porządnych ludzi, żeby były szczęśliwe, odnosiły sukcesy i żeby niczego im nie zabrakło w życiu. Czasami jednak staje się tak, że rodzice, chcąc dać to, co najlepsze swoim dzieciom, zwyczajnie je rozpieszczają, i podają im wszystko, co zapragną na przysłowiowej tacy. Może warto też czegoś wymagać od swoich dzieciaków i wyznaczyć granice?

W książce Bezcenny dar czytelnik ma możliwość przebyć dwunastomiesięczną podróż wraz z Jasonem Stevensem i towarzyszyć mu w procesie przemiany oraz zauważyć jaki postęp dokonał w ciągu tego czasu. Bo dostrzegalne jest, jak stopniowo się zmieniało jego zachowanie, zrozumiał, co się tak naprawdę liczy w życiu, i jakimi wartościami powinien się kierować nie tylko on sam, lecz każdy. Przez ten rok stał się zupełnie innym człowiekiem. Niemniej ta podróż nie była łatwa dla Jasona i czasami zadawałam sobie pytanie, czy chłopak wytrwa do końca projektu? Bo stawiane przed nim zadania początkowo nie były dla niego proste, ale na pewno bardzo ważna, pouczające, i dzięki nim w końcu dostrzegł, że w życiu nie liczą się tylko pieniądze, a ludzie, którymi się otaczamy.

Prawdziwym bogaczem jest ten, kto gromadzi nie złoto, lecz przyjaciół”.

W czasach, kiedy nieustannie gonimy za czymś lepszy: lepszym wykształceniem, pracą, nowym samochodem, mieszkaniem, jesteśmy w ciągłej pogoni za pieniądzem, to autor za pomocą tej książki zmusza nas, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co się liczy najbardziej.

Uważam, że Bezcenny dar to niesamowita powieść, którą powinien przeczytać każdy. Stovall za pomocą prostych słów i z pozoru prostych przykładów uświadamia, co w życiu jest najważniejsze i kierując się pewnymi zasadami, które powinni znać wszyscy, człowiekowi będzie żyło się lepiej. Po przeczytaniu tej książki robi się człowiekowi cieplej na sercu. Polecam.

Śmiech to lekarstwo dla duszy. Dzisiejszy świat bardzo potrzebuje tego lekarstwa”.


Tytuł: Bezcenny dar
Autor: Jim Stovall
Wydawnictwo: Replika 2019
Gatunek: Literatura współczesna


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Replika.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia