Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 14 listopada 2018

[RECENZJA W PIGUŁCE] „Gwiaździsta noc” Iwona Wilmowska (tom 2)


CO W FABULE:
Agata Brok znów staje w obliczu zagadki, tym razem dotyczącej rodziny jej chłopaka, Kermita. Lidka, która miała właśnie zacząć pracę w tej samej firmie co Agata, ginie pod kołami samochodu. Szybko okazuje się, że nie był to zwykły wypadek: kierowca, zanim w nią wjechał, przyhamował, zupełnie, jakby chciał się upewnić, że przejedzie właściwą osobę… Co takiego stało się ćwierć wieku temu? Jakie tajemnice skrywa rodzina Kermita? Czy tamte wydarzenia mają związek ze śmiercią Lidki? Jak Agata poradzi sobie z rozwiązaniem tej zagadki oraz z tornadem zmian, które wywrócą jej życie do góry nogami? A także: czy związek Agaty i Kermita ma szansę na przetrwanie? [opis z okładki książki]

Bo człowiek nie jest samotny wtedy, gdy nikogo przy nim nie ma, tylko wtedy, gdy nikt o niego nie dba (...)”

WRAŻENIA:
Gwiaździsta noc to druga część cyklu z Agatą Brok w roli głównej. Nie tak dawno pisałam o pierwszej części Nikt nie słuchastarych ludzi, którą wspominam dość dobrze. Toteż, kiedy nadarzyła się okazja zrecenzowania kontynuacji, zgodziłam się niemalże natychmiast. Uważam, że książki można równie dobrze czytać osobno, bo w niczym nie przeszkadza nieznajomość pierwszego tomu. Jednak zawsze serie najlepiej zaczynać w odpowiedniej kolejności, nieprawdaż? :)

Tak prosty sposób na zabicie kogoś – namierzyć go na przejściu, zwolnić, poczekać, aż wejdzie na pasy, a potem BACH! i po sprawie. I dla pewności przejechać jeszcze raz”.

Gwiaździsta noc nie jest to stricte rasowy kryminał. Owszem jest trup i jest też śledztwo. Komisarz, który je prowadzi, występuje sporadycznie. Jest natomiast Agata, zwyczajna kobieta, która postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa i to ona gra tutaj pierwsze skrzypce.

Powiedziałabym, że jest to lekki kryminał, z domieszką obyczajówki oraz komedii omyłek. Książkę czyta się bardzo szybko, bo nie jest obszerna i w dodatku napisana prostym językiem, jednakże można się wyśmienicie pobawić w detektywa, podobnie jak Agata i poszukać mordercy, który od początku bardzo dobrze się ukrywa.

Mimo iż niektóre momenty są naciągane i mało rzeczywiste to Gwiaździsta noc jest lekturą, którą czyta się świetnie i jestem pewna, że śledzenie rozwoju akcji sprawi niejednemu czytelnikowi przyjemność. Ja bawiłam się świetnie!Tytuł: Gwiaździsta noc
Seria: Prywatne śledztwo Agaty Brok (tom 2)
Autor: Iwona Wilmowska
Wydawnictwo: Axis Mundi 2018
Gatunek: Komedia kryminalna


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Axis Mundi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia