Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 16 listopada 2018

[RECENZJA W PIGUŁCE] „Dziewczyna, która wybrała swój los” Kasie West (tom 1)


CO W FABULE:
Kasie West, jakiej nie znacie! Życie Addison Coleman sprowadza się do nieustannego pytania "a co, jeśli..."? Nie byłoby w tym nic nietypowego, gdyby nie fakt, że dziewczyna ma moc Sprawdzania - może wejrzeć w przyszłość i poznać skutki swoich decyzji. Kiedy więc okazuje się, że rodzice Addison się rozwodzą i stawiają ją przed wyborem, z kim chce zamieszkać, jej niezwykłe zdolności nabierają zupełnie nowego znaczenia... W jednej z wersji przyszłości Addie mieszka z mamą i wiedzie dotychczasowe, dobrze sobie znane życie, które jednak nie jest usłane różami - nęka ją najpopularniejszy chłopak w szkole, a problemy tylko się piętrzą. W drugiej wersji Addison zaczyna nową szkołę i zakochuje się w spokojnym artyście. Uroczo, prawda? Ale i ta rzeczywistość nie jest tak różowa, jak mogłoby się wydawać, bo dziewczyna zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie morderstwa, a wypadki przybierają naprawdę mroczny obrót. Wiedząc tak wiele i mając równie wiele do stracenia, Addie musi zadecydować, w jakiej rzeczywistości... i bez kogo chce żyć. [opis z okładki książki].

Czasami doskonałość skrywa w sobie kłamstwo, Addie, a nie prawdę”.

WRAŻENIA:
Bardzo lubię książki Kasie West, która w moim odczuciu potrafi z ogromną wrażliwością pisać o nastolatkach i dla nastolatków. Tym razem w moje ręce trafiła książka nieco odmienna od jej poprzednich powieści, bo choć kierowana jest do młodzieży, to zahacza o fantastykę naukową i ma wpleciony wątek kryminalny. Niemniej nadal oscyluje wokół tematu nastoletnich problemów i pierwszych miłości. Dziewczyna, która wybrała swój los otwiera dylogię Pivot Poin i jest debiutem powieściowym pisarki. Jednak u nas ukazała się dopiero teraz.

(…) wszystko było przed nami i nic nie mieliśmy przed sobą”.

Kasie West kolejny raz stworzyła lekką, lecz interesującą historię z barwnie zarysowanymi i wyrazistymi postaciami. Główni bohaterowie, jak również ci poboczni wydają się nader żywi. Popełniają błędy, do których potrafią się przyznać i ponoszą ich konsekwencje. Jak również zostają postawieni przed dokonaniem bardzo ważnych, być może najważniejszych, w swoim życiu wyborów. Nie mają lekko.

Choć po powieści młodzieżowe sięgam coraz rzadziej, to książki Kasie West czytam z wielką przyjemnością. Autorka potrafi urzec czytelnika słowem. Pisze prosto, ale nie jest to minusem. Książka jest przemyślana, ma nieszablonową fabułę i zaskakujące zakończenie, a do tego bije z niej mnóstwo ciepła i wiele skrajnych emocji. Wciąga!Tytuł: Dziewczyna, która wybrała swój los
Seria: Pivot Point (tom 1)
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Gatunek: Młodzieżowa


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Feeria Young.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia