Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 17 listopada 2018

[RECENZJA PATRONACKA] „Ty i ja dwa różne światy” Elżbieta Kosobucka (tom 1)


CO W FABULE:
Ty i ja dwa różne światy jest opowieścią o związku dwojga młodych ludzi, gdzie pragnienie dawania miłości prowadzi do przekraczania własnych ograniczeń, gdzie słowa mają znaczenie, a miłości należy się uczyć. Ona, śliczna i uzdolniona studentka ASP z ideałami, marzeniami oraz głęboko zakorzenionym czynieniem dobra. Z raną zadaną w serce przez napaść na delikatną nastolatkę, gdy ciepło lipcowego wieczoru roztaczało przed nią swój urok. Nosząca w duszy pragnienie miłości do chłopaka, z którym od dziecka spędzała wakacje. Tego lata, przed podjęciem wiążącej decyzji o wyjeździe z kraju, dojrzewa do decyzji rozliczenia się z przeszłością. On, młody informatyk, z ogromną skutecznością podbijający świat biznesu. Charyzmatyczny mężczyzna, z wielkim wyczuciem wprowadzający na światowe rynki innowacyjne programy komputerowe, służące rządom i innym ważnym instytucjom. Tak, jak przebojowo wszedł na szczyty list najbogatszych ludzi, tak i jeśli chodzi o kobietę, z precyzją dąży do zrealizowania wytyczonego przez siebie celu. Czy młody biznesmen ma szanse zaskarbić sobie miłość uzdolnionej malarki? Czy jej serce należy do chłopaka, z którym łączą ją piękne wspomnienia z dzieciństwa i pierwsze nastoletnie westchnienia? Czy na drodze do szczęścia może stanąć COŚ czego nikt się nie spodziewa... [oficjalny opis e-booka zaczerpnięty ze strony wydawcy]

WRAŻENIA:
Ty i ja dwa różne światy, to druga powieść w dorobku autorki, którą miałam przyjemność przeczytać i dodatkowo objąć (obie) patronatem medialnym bloga. Pierwsza książka Mój pomysł na życie totalnie zmiażdżył mnie emocjonalnie i choć czytałam ją w ubiegłym roku, to nadal pamiętam całą historię, dlatego nie wahałam się ani chwili przed patronowaniem Ty i ja… Co z tego wynikło?

Może zacznę od tego, że książka jest wydana (na razie) wyłącznie w formie elektronicznej i jest pierwszą częścią cyklu. A kontynuacja historii, z tego, co mi wiadomo, powinna się ukazać już niebawem. Książka w pierwotnej wersji była publikowana na blogu autorki i zyskała ogromną rzeszę fanek, które z niecierpliwością czekały, aż pojawi się kolejny rozdział. I oto jest, całość dostępna od ręki, w dodatku za naprawdę niewielkie pieniądze. :)

Elżbieta Kosobucka w obu przypadkach ujęła mnie tym, że potrafi pisać lekko, ale też pięknie i subtelnie. Z wrodzoną sobie delikatnością i empatią kreuje realnych bohaterów – co jest wyczuwalne na każdej strony.

Opowieść Natalii i Kamila jest pewnego rodzaju „baśnią” dla dorosłych z zaskakującym finałem. Ci dwoje znają się od najmłodszych lat, jednak w pewnym momencie ich kontakt się urwał, a kiedy spotykają się po latach, są innymi i dojrzałymi ludźmi. Każde ma swoje życie i własne plany na przyszłość. Jednak ich niegdyś „szczenięca” miłość przetrwała próbę czasu i teraz kiedy los dał im kolejną szansę, zapłonęła na nowo.

Autorka zderzyła ze sobą dwa różne światy: ten, w którym żyje Natalia, jest nieskomplikowany i prowadzony na dość przeciętnym poziomie. Natomiast świat Kamila, jest zupełną przeciwnością – mężczyzna, jako szanowany biznesmen, może pozwolić sobie na luksus i przepych, może kupić, co tylko chce i kiedy chce. Pytanie tylko, czy w tym świecie, który rządzi się swoimi prawami, odnajdzie się i będzie umieć w nim funkcjonować niepozorna i skromna Natalia, osoba wrażliwa i otwarta na ludzi. Bo jakby nie patrzeć, realia bohaterów różnią się diametralnie. Nasuwa się pytanie, czy wielkie pieniądze, mogą zniszczyć uczucie, które zrodziło się między tą dwójką ludzi?

Autorka poprowadziła fabułę podobnie jak w jej debiutanckiej powieści. Początek jest na tyle wciągający, że chce się więcej. Następnie dostajemy słodką, baaaardzo słodką historię, która może się wydać nierealna, jednak z drugiej strony takie historie mogą się zdarzyć w życiu, bo dlaczego nie. Jednak ukazana miłość, w drugiej części książki zaczyna obierać inny kierunek, a na koniec jest wielkie BUM!, bardzo emocjonujący finał. I tutaj apeluję do wszystkich, aby się nie zrazili tą słodyczą ukazaną w środkowej części książki, bo zakończenie wszystko Wam zrekompensuje. W tej części nie liczcie na happy end!

Z jednej strony, autorka pokazuje w swojej książce, że najważniejsze w życiu jest zdrowie i to, jakim się jest człowiekiem. Natomiast bogactwo, co za tym idzie, również kontakty, mogą znacznie ułatwić pewne sprawy, bądź pomóc w leczeniu różnych chorób – na leczenie, których np. potrzebne są setki tysięcy euro. Dodatkowo ci, którzy opływają się w dostatku, nigdy się nie dowiedzą, czy ich miłości i przyjaźnie są szczere i prawdziwe, czy kierowane jedyne chciwością.

Ty i ja dwa różne światy to prosta historia, lecz w jej prostocie tkwi siła przekazu. Książka napisana w sposób przyjemny, lecz dojrzały, skłania czytelnika do głębszych refleksji. Autorka nie ukrywa, że jej powieści w dużej mierze kierowana dla kobiet, jednak osobiście uważam że mężczyźni też mogą po nie sięgnąć. Polecam.


Książkę możecie kupić na stronie wydawcy:

Tytuł: Ty i ja dwa różne światy
Seria: Ty i ja (tom 1)
Autor: Elżbieta Kosobucka
Wydawnictwo: E-bookowo 2018
Gatunek: Literatura kobieca


Dziękuję Elżbiecie Kosobuckiej za udostępnienie powieści do recenzji i możliwość objęcia książki patronatem medialnym bloga.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia