Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 7 sierpnia 2018

[Zapowiedź]: „Polowanie” Anna Litwinek

Od debiutu w znanym wydawnictwie do self-publishingu, czyli jak młoda mama, malarka i pisarka radzi sobie w wielkim świecie.

“Cześć, nazywam się Ania Litwinek. Dwa lata temu zadebiutowałam bardzo dobrze przyjętą powieścią obyczajową z elementami fantasy “Czarownica”, wydaną przez SIW Znak. Bohaterkę pokochali czytelnicy, o czym można się przekonać czytając opinie na portalu lubimyczytac.pl oraz recenzje na blogach. A i ja sama polubiłam niesforną Sonię Hunamską na tyle, by powstała drugą część przygód rudowłosej dziennikarki.

Jednak procesy wydawnicze są dłuuugie, Sonia jest niecierpliwa, dlatego bierze sprawy w swoje ręce, zaklina magicznie rzeczywistość i postanawia sama się wydać. A każdy kto ten pomysł wesprze, oczywiście będzie miał okazję poznać bliżej Sonię w jednej, lub w obu książkach.” [źródło]


Kim jest Ania Litwinek?

Może łatwiej napisać, kim jeszcze nie była? Do kompletu działań artystycznych brakuje jej występu na scenie Narodowego Baletu.

A poważniej, od lat jako dyplomowana malarka realizuje się w tej dziedzinie sztuki. Po epizodach pracy w charakterze dziennikarki w lokalnych mediach zajęła się pracą kulturalną i społeczną. Organizowała wydarzenia kulturalne w swoim rodzinnym Radomiu, a nawet, jako etatowy pracownik Biura Prasowego Dowództwa Sił Powietrznych, współorganizowała Pokazy Lotnicze Air Show 2013. 10 lat pracy w lotnictwie utrwaliło jej pasję do awiacji, którą przejawia także w malarstwie, fotografii, a już wkrótce w powieści.

Tymczasem po udanym debiucie, z braku możliwości kontynuowania serii o swojej bohaterce Sonii Hunamskiej, zachęcana wciąż przez czytelniczki czekające na dalsze przygody tytułowej czarownicy, Ania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i ogłasza projekt samodzielnego wydania powieści.

Aby ukazała się druga część Czarownicy, autorka potrzebuje nieco wsparcia w swoim projekcie:


Fanpage:
Recenzja I tomu:


Opis:
Nasza rudowłosa dziennikarka ledwie kilka miesięcy wcześniej odkryła, że posiada dziedziczne magiczne moce słonecznej czarownicy. Jako Saule, wiedźma światła, próbuje opanować swe zdolności, między innymi przy pomocy czarownika Iwo oraz jego dziadków, członków starożytnej społeczności Sagacytów. Jednocześnie stara się żyć wesołym życiem singielki, jakie wiodła wcześniej. W pracy bierze na warsztat zwyczajny pozornie temat o kradzieży obrazu ze średniowiecznego kościoła. Sprawa okazuje się być dużo bardziej tajemnicza, niż banalne przestępstwo. Im głębiej Sonia drąży, tym wyraźniej na jaw wychodzą magiczne problemy. Na jej drodze ponownie staje groźny, przystojny i piekielnie inteligentny prawnik Aleksander Sot. Do miasta przyjeżdżają w tym samym czasie ekscentryczny handlarz dziełami sztuki, szalony malarz - kopista i prawnuk autora skradzionego dzieła, a każdy z nich koniecznie chce się spotkać z Sonią. Jakby mało bohaterka miała na głowie policja sugeruje, że Sonia mogła być zamieszana w kradzież, co szybko wyłapują konkurencyjne media. Odkrycie, gdzie jest obraz i kto go ukradł staje się osobistym wyzwaniem bohaterki, która w tym celu musi zmobilizować całą swoją niezbyt dobrze jeszcze opanowaną moc słonecznej czarownicy i poprosić o pomoc magicznych przyjaciół. Być może trzeba będzie zwołać zawieszony lata temu zlot Sagacytów? A zbliża się ku temu najlepszy czas, czyli magiczna noc letniego przesilenia. W mieście trwa festiwal filmowy i bawi się wielu przyjezdnych artystów, a może wielu z nich to właśnie Sagacyci, którzy wyczuli z najdalszych miejsc swoją nową przywódczynię. Czy Sonii uda się odnaleźć obraz, odkryć dokąd zmierza jej powołanie i nie spalić przy tym połowy miasta?Tytuł: Polowanie (tom 2)
Autor: Anna Litwinek
Premiera: październik 2018
Gatunek: obyczajowa z wątkiem fantastycznym


Link do darmowego fragmentu:


Czytaliście Czarownicę? Macie ochotę na więcej? :)
* Post zawiera materiał promocyjny od Autorki 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia