Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 8 sierpnia 2018

[Zapowiedź]: „Nocny człowiek” Jorn Lier Horst


Już 14 sierpnia nakładem Wydawnictwa Smak Słowa ukaże się kolejny tom z cyklu o Williamie Wistingu, pt. Nocny człowiek autorstwa Jorna Liera Horsta.


Opis:
Kiedy opada gęsta, poranna mgła oczom mieszkańców Larviku ukazuje się makabryczny widok – głowa młodej kobiety wbita na pal i pozostawiona na środku rynku. Komisarz William Wisting musi zmierzyć się z najbardziej brutalną zbrodnią w swojej karierze. Czy to sprawi, że uwierzy w istnienie czystego zła? Premiera „Nocnego człowieka” już 14 sierpnia. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Smak Słowa.

Vera Kvålsvik szybkim krokiem zmierza do pracy gdy nagle jej oczom ukazuje się przerażający widok. Krzyk budzi zaspane norweskie miasteczko. Ktoś z wyjątkowym okrucieństwem zamordował młodą kobietę, a jej głowę nabił na pal i umieścił na środku rynku. Kto mógł popełnić taką zbrodnię, co zrobiła ofiara, że zasłużyła na taką śmierć? Opinia publiczna jest w szoku i oczekuje szybkiego rozwiązania sprawy, tymczasem śledztwo staje w martwym punkcie. Pojawia się coraz więcej pytań, lecz brakuje odpowiedzi. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej kiedy policja wyławia z rzeki kolejne zwłoki…

„Nocny człowiek” to doskonale napisany kryminał, który już od pierwszych stron intryguje i niepokoi. Horst po mistrzowsku buduje napięcie, tworząc obezwładniającą atmosferę desperacji, strachu i śmierci. Dogłębne zrozumienie ludzkiej natury sprawia, że powieść norweskiego pisarza to także gorzka analiza wielokulturowej rzeczywistości, w jakiej żyjemy i wyzwań jakie przed nami stawia. Proza Horsta skłania do brutalnej refleksji nad współczesnym światem, w którym obcy nie mają czego szukać, a bezbronni nie mogą liczyć na ratunek.

"Nocny człowiek" to piąty z kolei tom cyklu o Williamie Wistingu, a zarazem ostatnia z ukazujących się w Polsce książek wchodzących w skład przebojowej serii o norweskim komisarzu.Tytuł: Nocny człowiek
Autor: Jorn Lier Horst
Wydawnictwo: Smak Słowa
Premiera: 14 sierpnia 2018
Gatunek: Kryminał


Czy są wśród Was fani twórczości Horsta? :)
* Post zawiera materiał promocyjny Wydawnictwa 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia