Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 16 sierpnia 2018

[RECENZJA W PIGUŁCE] „Biały Kruk” J.L. Weil

Opis z okładki:
Matka Piper zostaje zamordowana. Dziewczyna i jej młodszy brat lądują na odciętej od świata wyspie, aby spędzić wakacje z babcią. Kobieta nigdy wcześniej nie interesowała się wnukami, więc najbliższe trzy miesiące nie zapowiadają się zachwycająco.
Kiedy na drodze Piper staje zabójczo przystojny Zane, między parą zaczyna iskrzyć. Chłopak jednak nie chce przyznać, że łączy ich coś niebezpiecznie pociągającego. Nudne wakacje u babci zamieniają się w śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę, kiedy ktoś lub coś zaczyna polować na Piper.

„Życie jest pełne rzeczy niemożliwych. Samo życie jest niemożliwością”.

WRAŻENIA:
„Biały kruk” to pierwsza część serii „Raven”. Uważam, że jest to dość dobra młodzieżówka z wątkiem paranormalnym, przepełniona emocjami, tajemnicą i nadprzyrodzonymi mocami.
Mimo iż fabuła rozwija się wedle wzoru, który przypisany jest do podobnych powieści, to czytelnik się nie nudzi. Gdyż wątek fantastyczny jest dość kreatywnie ukazany, bo autorka nie przedstawiła w nim oklepanych już dla czytelnika, wilkołaków, wampirów, wróżek, aniołów, a sięgnęła po coś nowego – ptaki. Jedyne czego mogę się przyczepić to kreacja bohaterów, są to postaci papierowe, przerysowane i mało wiarygodne. Jednak mimo wszystko tę książkę czyta się migiem, zapewne dzięki temu, że napisana jest lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem, a do tego nieustannie coś się w niej dzieje. To lekkie czytadło na jeden wieczór. Polecam osobom, które mają ochotę na coś niezobowiązującego.

„Zajebistości nie da się zabić”.


Seria: „Raven” (tom 1)
Autor: J.L. Weil
Wydawnictwo: Young (Kobiece) 2018
Gatunek: młodzieżówka z wątkiem paranormalnym


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kobiecego (Young).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia