Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 8 czerwca 2018

[ZAPOWIEDŹ PATRONACKA]: „Wzgórze Piastów” Krzysztof KoziołekKochani, z przyjemnością informuję, iż mój blog objął patronatem medialnym książkę Wzgórze Piastów Krzysztofa Koziołka, która jest rozwinięciem do Góry Synaj. W tej samej serii kryminalnej ukazała się (jako pierwsza) Furia rodzi się w Sławie, która jak się okazuje jest czwartym tomem, ale równie gorąco polecam, bo wątki są odrębne.
Książka na rynku wydawniczym dostępna będzie od 13 czerwca i ukaże się nakładem Wydawnictwa Akurat.
Tytuł: Wzgórze Piastów
Autor: Krzysztof Koziołek
Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 13 czerwca 2018
Liczba stron: 320
Gatunek: Kryminał retro
Nota Wydawcy:

Wiosna roku 1939. Nad ziemią lubuską wisi widmo II wojny światowej. Kiedy w niemieckiej Zielonej Górze dochodzi do zagadkowego mordu, agentka polskiego wywiadu staje przed karkołomnym zadaniem dokończenia swojej misji. Dekonspiracja będzie równoznaczna z wyrokiem śmierci dla niej i jej dwóch ukochanych mężczyzn. Trzymający w napięciu kryminał „Wzgórze Piastów” Krzysztofa Koziołka w księgarniach już od 13 czerwca.

III Rzesza szykuje się do wojny. Agentka polskiego wywiadu hrabina Franziska von Häften przyjeżdża do Grűnbergu (czyli do Zielonej Góry), by donosić polskim władzom o postępach w budowie niemieckich umocnień nad Odrą. W tych pracach uczestniczy jej mąż, Aleksander, co z jednej strony ułatwia jej zadanie, z drugiej zaś mocno je komplikuje. Kobieta musi wybierać między lojalnością wobec mocodawców, gasnącą miłością do męża i gwałtowną namiętnością łączącą ją z kochankiem, także polskim szpiegiem, dodatkowo pełniącym funkcję jej łącznika. W mieście dochodzi do zagadkowego zabójstwa, a niemiecka policja kryminalna szybko zaczyna podejrzewać Franziskę. Czas goni, pętla śledztwa szybko się zaciska, a miłość rządzi się swoimi prawami.

„Wzgórze Piastów” to rozwinięcie niezwykłej kryminalnej serii Krzysztofa Koziołka. Tym razem akcja toczy się na przedwojennej ziemi lubuskiej. Autor sugestywnie oddaje duszną atmosferę niemiecko-polskiego pogranicza, na którym działają agentury obu państw, a lokalne interesy i ludzkie namiętności mieszają się z wielką polityką. Ogromna wiedza historyczna pozwoliła Autorowi oddać ducha tych fascynujących, niebezpiecznych czasów oraz osadzić akcję w precyzyjnie zrekonstruowanych realiach.*


Fragment powieści:

Bo bez wątpienia nikt nie miał tylu wrogów, co ona. Od Pauline wiedział bowiem, że dla Charlotte Stempel nie było świętości, nikomu nie przepuściła i rozpowszechniała każdą plotkę. A teraz jeszcze okazywało się, że nawet własny mąż padł ofiarą jej knowań. Co jednocześnie stawiało go w gronie skrytobójców…
Tylko że żadnego zabójstwa nie było, Knote przywołał się do porządku, stając przed gabinetem sekretarza kryminalnego. Wszedł do środka, złożył raport. Nie bardzo samemu wiedząc, co jest prawdą, a co tylko domysłem, odczytał chaotyczne notatki.
Piwnica?! – wrzasnął Brendler. – Herr Kriminaloberassistent, mam aresztować ludzi za wchodzenie do piwnicy z winami? Wszystkich? To może od razu wsadźmy za kratki połowę Grünbergu?! Na kolacjach u Stemplów bywa cała śmietanka towarzyska naszego miasta! – Zaczął zaciskać pięści, próbując się uspokoić. – Chyba mnie pan rozumie?
Knote na wszelki wypadek wolał się nie odzywać.


Krzysztof Koziołek - rocznik 1978. Z wykształcenia politolog, z zawodu pisarz i dziennikarz. Zadebiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”. Za kryminał retro „Furia rodzi się w Sławie” został nominowany do nagrody „Kryminalna Piła”. Mieszka w Nowej Soli. W 2017 ukazała się jego powieść „Góra Synaj” rozpoczynająca serię kryminałów osadzonych na przedwojennej ziemi lubuskiej.Recenzja pozostałych książek autora, które pojawiły się na blogu:

*W poście został wykorzystany materiał Wydawnictwa Akurat.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia