Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 5 maja 2018

[ZAPOWIEDŹ PATRONACKA]: „Powiew ciepłego wiatru” Edyta ŚwiętekKochani, z przyjemnością informuję, iż mój blog objął patronatem medialnym książkę „Powiew ciepłego wiatru” Edyty Świętek, która stanowi kontynuację, a zarazem ostatnią część sagi „Spacer Aleją Róż”. Książka na rynku wydawniczym dostępna będzie od 15 maja i ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika. Mam nadzieję, że wśród Was są osoby, które z niecierpliwością czekają na kontynuację przygód rodziny Szymczaków i Pawłowskich? :)
Tytuł: Powiew ciepłego wiatru
Autor: Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika
Premiera: 15 maja 2018
Liczba stron: 496
Gatunek: Literatura współczesna
Nota Wydawcy:

W powieści Powiew ciepłego wiatru Edyta Świętek po raz ostatni zabiera czytelników na Spacer Aleją Róż. Tym razem udajemy się na przechadzkę trwającą od końca lat 70 po upadek władzy ludowej. Obywatele zmagają się z uciążliwościami stanu wojennego. W najmłodszej dzielnicy Krakowa regularnie dochodzi do brutalnych starć mieszkańców z jednostkami ZOMO. Rodziny Szymczaków i Pawłowskich płacą wysoką cenę za pragnienie wolności, lecz ich nadzieje i walka w końcu znajdują oczekiwany finał. Pod koniec 1989 roku z alei Róż znika znienawidzony pomnik Lenina, a młodzi ludzie po raz ostatni wciągają w płuca powietrze przesycone gazem łzawiącym. Na tle historycznych wydarzeń płynie codzienne życie obfitujące w zaskakujące wydarzenia. Miłość i nienawiść, narodziny oraz śmierć splatają się mocno ze sobą, tworząc wiarygodny obraz przeciętnej polskiej rodziny.
Jak bohaterowie powieści przetrwają kolejne zawirowania historii? Kto poniesie krwawą ofiarę za marzenia o wolności? Czy w końcu nastanie dla nich czas szczęścia i spokoju? *


Recenzja:


*W poście został wykorzystany materiał Wydawnictwa


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia