Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 27 stycznia 2018

„Głód miłości” Natalii Nowak-Lewandowskiej – kulisy powstania powieściA ona tylko chciała akceptacji i miłości. Obezwładniającej, parzącej przy każdym dotyku, pozbawiającej tchu i niosącej siłę do walki z codziennością”.


„Głód miłości” był najbardziej wymagającą książką, jaką do tej pory napisałam. I wcale nie mam tu na myśli tematu, czy zdobywania wiedzy na temat borderline, ale bardzo długo nie „czułam” tej książki. Pierwotny zamysł na fabułę był zupełnie inny, ale pod wpływem pewnych wydarzeń, wyszło inaczej. Początkowo w ogóle nie miało być postaci Dawida Paliszewskiego, nie miało być romansu.

Czy żałuję? Teraz już nie, ale przed premierą bardzo panikowałam, że książka się nie spodoba. Uważałam ją za słabą, zresztą nadal, po napisaniu pięciu powieści, jest na końcu w moim prywatnym rankingu. Dopiero podczas prac redakcyjnych, zaczęłam akceptować to, co napisałam.

Dzisiaj uważam, że widocznie tak musiało być, bo otworzyło mi to oczy na wiele spraw związanych z pisaniem książek, nauczyło, żeby ufać tylko swojej intuicji i nie robić nic wbrew sobie.


„Choroba psychiczna. Ma zaburzenia, nie zawsze potrafi kontrolować swoje reakcje, czasem jest nieobliczalna, jej emocje stale się zmieniają, a jednocześnie, jak określił to doktor Witkowski, jest stabilna. Stabilna niestabilność. Czasem obiektem jej ataków jest ktoś znajdujący się w pobliżu, a czasem ona sama. Marta boi się odrzucenia, reaguje bardziej emocjonalnie niż zdrowy człowiek, i ta silna potrzeba miłości, głód miłości. Obojętnie, co się będzie działo, będzie mnie obwiniała za wszystko, a chyba najgorsze jest to, że pomimo wielu starań, ona zawsze będzie czuła pustkę. – Dawid nabrał gwałtownie powietrza, bo miał wrażenie, że wypowiedzenie tego zdania kosztowało go zbyt dużo siły. – I nazywa się borderline, zaburzenie z pogranicza”.


Fot. Jarosław Lewandowski
Tekst:
Natalia Nowak-Lewandowska
Strona internetowa:
Fanpage:
Grupa:
Recenzja:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia