Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 17 grudnia 2017

Autorzy polecają na święta – Elżbieta Kosobucka #4
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy świętujemy przyjście na ten świat Jezusa Chrystusa – Tego, który jest Miłością, dobrem, wybaczeniem i darem dla wszystkich ludzi. W tym szczególnym czasie chcemy obdarowywać naszych najbliższych – dawać im siebie, swoją obecność, lecz także rzeczy materialne. Książka może więc być idealnym połączeniem dobra materialnego i duchowego. Jako autorka z tym większą radością chciałabym podzielić się z Wami propozycjami lektury godnymi, moim zdaniem, polecenia.


Na wstępie zupełnie nieskromnie postanowiłam skorzystać z okazji i polecić mój „Mój pomysł na życie”, bo to powieść, która z całą pewnością zapali światło i wprowadzi harmonię do Waszych rodzin, domów, a nade wszystko serc. To idealny prezent pod choinkę :-)Jako że naszym bliskim zazwyczaj życzymy jak najlepiej, to logiczne jest wybieranie na prezenty takich książek, które wniosą dobro do ich życia. I właśnie takie pozycje książkowe dla Wam polecę.
Rozwój. Jak współpracować z Łaską?” Moniki i Marcina Gajdów to wspaniała lektura, która jest dla mnie ważnym przewodnikiem w mojej drodze do szczęśliwego i owocnego życia. W przystępny sposób para małżonków pisze o rzeczach fundamentalnych, o tym jak dążyć do wypełniania naszego powołania, do życia w zgodzie z samymi sobą. Ta pełna humoru literatura skłania do refleksji i prowadzi nas bliżej do poznania samych siebie.Drugi tytuł tych samych autorów: „Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości”, to niemal obowiązkowa lektura dla rodziców, którzy chcą w bardziej świadomy sposób być przewodnikami dla swoich pociech. Czytelnie, na konkretnych przykładach, i znów z ogromnym poczuciem humoru, poruszane są w książce najważniejsze rozterki i problemy rodzicielskie, które autorzy próbują rozwiązać w prosty, choć wymagający naszego zaangażowania sposób. Wszystko to, by pomóc naszym milusińskim oraz nam samym – ich rodzicom – żyć w większej harmonii.Książka Johna i Stasi Eldredge’ów „Urzekająca”, pomogła mi zrozumieć i poukładać ważne cząstki mojego serca, pokazała w innej perspektywie niektóre moje bolączki i pragnienia. Autorzy w piękny sposób dotykają w niej sedna kobiecości – kobiecych obaw, tęsknot i mocnych stron, które świat i tak zwane życie z czasem dewaluują. W uroczy sposób – choć nieraz bolesny – wskazują, jakie zranienia zostały zadane naszym sercom i jak możemy, zwracając się do Jezusa, przyjąć od niego uzdrowienie.Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy” Johna Edgredge’a pokazała mi, jak bardzo różnią się mężczyźni i kobiety co do istoty stworzenia oraz odmiennego spojrzenia na te same sprawy. Pokazuje, że te różne spojrzenia istnieją po coś, mianowicie po to, aby się wzajemnie uzupełniać, a nie próbować nakłaniać do zmiany sposobu patrzenia. Inaczej nie znaczy źle – tylko INACZEJ. Polecam ją każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie, która żyje w związku.Ostatnią propozycją, którą chciałabym polecić jest „Chata” Williama Paula Younga. Tę książkę sama mam w planach czytelniczych, więc nie zamieszczę tu swojej opinii o niej. Zachęciła mnie do niej przyjaciółka, której relacja głęboko mnie zainteresowała, tym bardziej, że sporo zawartych w niej przemyśleń jest spójnych z tym czego sama w duszy doświadczyłam i nadal doświadczam. Dodam też, że popularność tej książce zapewniła świetna ekranizacja z Samem Worthingtonem w roli głównej.


Na koniec życzę Wam by dobro rozprzestrzeniało się w Waszym życiu. Życzę też pięknego czasu przygotowania do tych świąt, no i wspaniałych prezentów. Jednak najważniejsze to to, abyście w najbliższe święta doświadczyli jak najwięcej Miłości.

Klaudio, bardzo Ci dziękuję, że zaprosiłaś mnie do podzielenia się z Tobą i czytelnikami moimi propozycjami lektur, które uważam za warte podarowania bliskim pod choinkę :-)

Elżbieta Kosobucka


Fot: archiwum autorkiTekst:
Elżbieta Kosobucka
Fanpage:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia