Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 6 grudnia 2017

Autorzy polecają na święta – Edyta Świętek #1

Fot: pixabay.com

Na świąteczne prezenty chciałabym szczególnie gorąco polecić dwie powieści napisane przez moje wydawnicze koleżanki:
1. „Głód miłości” Natalii Nowak-Lewandowskiej
2. „Chwila na miłość” Joanny Stovrag
zdecydowanie są to tytuły, które najmocniej zapadły w moją pamięć w ostatnim czasie. Warto po nie sięgnąć w długie zimowe wieczory, a następnie wracać do nich, gdyż obydwie niosą za sobą dużą dawkę emocji.


"Głód miłości" to mocna powieść obyczajowa, lecz przypadnie do gustu również wielbicielkom romansów, ponieważ aż kipi uczuciami – niekoniecznie pozytywnymi. Autorka podjęła się pisania na trudny temat, i w moim odczuciu doskonale sobie z nim poradziła. W intrygujący sposób prowadzi nas przez meandry ludzkiej psychiki, zaglądając w jej najmroczniejsze zakamarki.
Dodatkowym atutem powieści jest prosta forma i brak zbędnych ozdobników. Na podstawie opisów możemy sobie wyobrazić bohaterów oraz sytuacje w które zabrnęli, lecz nie jest to monotonne czy nużące. Wyważony minimalizm.

Chwila na miłość” opowiada prawdziwą historię dwojga zakochanych ludzi – Polki oraz Bośniaka rozdzielonych przez okrutny i niezwykle krwawy konflikt zbrojny, do jakiego doszło przed laty w byłej Jugosławii. Do sięgnięcia po tę lekturę skłonił mnie opis okładkowy: Poruszająca najczulsze struny duszy bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety. Uważam, że jest to najlepsza rekomendacja dla książki niosącej ogromny ładunek emocji. Autorka, która jest jednocześnie główną bohaterką, serwuje nam porywające opisy Sarajewa sprzed oraz po wybuchu wojny.
Przeżycia, o których pisze w swej powieści, wzbudzają głęboki szacunek i wiele refleksji. Zło i dobro, miłość i nienawiść - to wszystko przeplata się w dramatyczny sposób, aby w rezultacie zatriumfowały najwyższe wartości.

Poleca
Edyta Świętek
Fot: archiwum autorki
Tekst:
Edyta Świętek
Strona internetowa:
Fanpage:
Grupa:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia