Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 6 listopada 2017

[ZAPOWIEDŹ PATRONACKA]: „Imię Pani” Krzysztof Koziołek


Kochani, z przyjemnością informuję, iż mój blog objął patronatem medialnym książkę „Imię Pani” Krzysztofa Koziołka. Powieść na rynku wydawniczym pojawi się 23 listopada, nakładem Wydawnictwa Manufaktura Tekstów. Jestem zachwycona tą książką, dlatego mam nadzieję, że zwrócicie uwagę na ten tytuł.
Tytuł: Imię Pani
Autor: Krzysztof Koziołek
Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów
Premiera: 23 listopada 2017
Liczba stron: 334
Gatunek: Kryminał retroOPIS WYDAWCY:

Jest 18 grudnia 1934 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wypoczywa w Grüssau (Krzeszowie), korzystając z gościny opata benedyktynów. Urlop ma mu pomóc w odzyskaniu sił nadwątlonych rodzinnym dramatem, ale pobyt wśród mnichów zaczyna go męczyć.

Żeby nie robić przykrości opatowi, policjant bierze udział w Dniu Światła, corocznej mszy odprawianej na pamiątkę odnalezienia cudownej ikony Matki Bożej Łaskawej ukrytej przed husytami i odzyskanej w nadprzyrodzonych okolicznościach po 196 latach. Niemal zaraz po nabożeństwie jeden z mnichów zostaje znaleziony martwy w klasztornej toalecie. Kiedy opat prosi swego gościa o dyskretną pomoc, ten traktuje to jako uśmiech losu i odskocznię od monotonii.

Jednak wkrótce mury opactwa stają się świadkami kolejnych zagadkowych zgonów. Gdy miejscowa policja uznaje je za nieszczęśliwe wypadki, Dewart postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Nie zdaje sobie przy tym sprawy, że wkrótce przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z tajemniczym sprawcą, ale i własnymi lękami, przed którymi stara się uciec.
MOJA REKOMENDACJA:

Imię Pani to znakomicie napisana powieść, która na kilka godzin odrywa czytelnika od rzeczywistości i przenosi w zupełnie inne miejsce i epokę. Widać, że autor poświęcił wiele czasu na zebranie materiału do książki. Dzięki temu w zadziwiająco łatwy, lecz zarazem precyzyjny sposób łączy kryminał z elementami powieści historycznej. Szczerze polecam!
FILMOWY ZWIASTUN KSIĄŻKI:STRONA INTERNETOWA:


Jestem już po lekturze i już wkrótce poznacie moją opinię.
A już dzisiaj zapraszam Was do obserwowania bloga, ponieważ będą organizowane konkursy z tym tytułem. :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia