Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 20 listopada 2017

[RECENZJA] „101 Dalmatyńczyków” Dodie Smith, Peter Bentley, Steven LentonBajka opowiada o losach dalmatyńczyków Pongo i Missis, które mieszkały z państwem Dearly w Londynie. Niebawem u ich boku pojawiło się piętnaścioro szczeniąt. Wszystkie były słodkie, piękne i miały coś, czego pragnęła zła Cruella, mianowicie śliczne czarne łatki na swoich białych futerkach. Pewnego dnia po powrocie ze spaceru czekała na Pongo i Missis niemiła niespodzianka, ktoś bowiem ukradł wszystkie szczeniaczki. Jednak dzielne psy zrobią wszystko, aby odzyskać szczeniaki z rąk Cruelli.


101 Dalmatyńczyków to książeczka, która została wydana nakładem Wydawnictwa Mamania. Kierowana jest ona dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat. A jej publikacja moim zdaniem zasługuje na pochwałę. Książka oprawiona jest w twardą okładkę z ozdobnymi wstawkami. Duży format ułatwia przeglądanie, natomiast piękne, wielobarwne ilustracje wykonane przez Stevena Lentona cieszą oko.

Bajka mojego dzieciństwa w skróconej wersji zachwyciła również synka. Napisana jest prostym językiem, który jest doskonale zrozumiały dla maluchów i nie sprawia żadnych trudności. Przez jej krótką treść, czyta się ją od początku do końca w jeden wieczór i można wałkować w kółko. Młodemu chyba nigdy się nie znudzi.

Historia o losach ludzi i słodkich szczeniaków jest jedną z najbardziej popularnych bajek, która znana jest wszystkim dzieciom i dorosłym na całym świecie. Uważam, że wiele dzieciaków doceni tę książeczkę, która mówi o sile przyjaźni i miłości, ale pokazuje również kontrast między dobrem i złem. Czyta się ją z wielką przyjemnością. Polecam.


Tytuł: 101 Dalmatyńczyków
Autor: Dodie Smith, Peter Bently, Steven Lenton
Wydawnictwo: Mamania
Premiera: 4.10.2017
Liczba stron: 32
Gatunek: Bajki dla dzieciKsiążkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Mamania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia