Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 5 października 2017

[ZAPOWIEDŹ PATRONACKA]: „Drzewa szumiące nadzieją” Edyty Świętek


Kochani, z przyjemnością informuję, iż mój blog objął patronatem medialnym książkę „Drzewa szumiące nadzieją” Edyty Świętek. Jest to trzecia część cyklu „Spacer Aleją róż”, która na rynku wydawniczym pojawi się 24 października nakładem Wydawnictwa Replika. Mam nadzieję, że zwrócicie uwagę na ten tytuł.
Tytuł: Drzewa szumiące nadzieją
Autor: Edyta Świętek
Wydawnictwo: Replika
Premiera: 24 października 2017
Liczba stron: 496
Gatunek: Literatura kobieca
ISBN: 978-83-7674-657-9
Nota Wydawcy:

Schyłek lat pięćdziesiątych. Nowohuccy robotnicy nieustannie zmagają się z licznymi trudnościami. Coraz częściej buntują się przeciw ograniczeniom narzucanym przez władzę ludową. Wychowani w chrześcijańskich tradycjach, podejmują bezpardonową walkę o zgodę na budowę kościoła. W mieście dochodzi do krwawych starć z jednostkami Milicji Obywatelskiej wspieranymi przez oddziały ZOMO. Na tle historycznych wydarzeń rodzina Szymczaków powiększa się, przeżywa wzloty i upadki. Janek i Krysia bezskutecznie starają się o dziecko. Leszek ciężko pracuje na kombinacie, aby poprawić sytuację materialną swojej rodziny. Bronek nieustannie czuje na swoim karku gorący oddech Edwarda Marczyka, który wciąż obwinia go o zamordowanie Bartka.
Jak potoczą się dalsze losy rodzeństwa? Czy Andrzej odnajdzie szczęście u boku Sabiny? Czy Dorota pozostanie w Pawlicach? Kim naprawdę jest tajemniczy mężczyzna obserwujący od dłuższego czasu Julię? Przekonacie się o tym, sięgając po Drzewa szumiące nadzieją. *


Recenzje pozostałych książek z serii:

Kulisy powstania cyklu:

Kronika pisarza:Niebawem opublikuję recenzję. A już dzisiaj zapraszam Was do obserwowania bloga, ponieważ będą organizowane konkursy z tym tytułem. :)
*W poście został wykorzystany materiał Wydawnictwa


2 komentarze:

  1. Brzmi intrygująco... chociaż ta Milicja Obywatelska zawsze działa na mnie zniechęcająco...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia