Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 3 października 2017

[RECENZJA]: „Połącz kropki” Piotr Woźny


Jako mała dziewczynka uwielbiałam książki typu „połącz kropki”. Zawsze zastanawiałam się, co takiego kryje się pod rozrzuconymi na całej stronie kropkach, które po odpowiednim połączeniu tworzyły ciekawy obrazek, jaki później można było pokolorować. Dlatego z chęcią sięgnęłam po książkę Wydawnictwa Dlaczemu: Połącz kropki. Pokoloruj i stwórz niezwykłe obrazki zwierzątek autorstwa Piotra Woźnego. Aczkolwiek w tym przypadku nie kierowałam się własną ciekawością, lecz chciałam ją pokazać mojemu synkowi.


Mój synek nie potrafi jeszcze samodzielnie liczyć do 100, dlatego z chęcią pomagałam mu przy łączeniu kropek. Wskazywałam palcem odpowiednią cyferkę, a młody łączył kropki. Jak widzicie, jest to zabawa, która zbliża, bo nawet najmłodsze dziecko, które potrafi utrzymać kredkę, poradzi sobie z pomocą rodziców, czy starszego rodzeństwa.

W tej książce znalazło się 45 obrazków zwierząt egzotycznych, są między innymi: lew, papuga, żyrafa, słoń, lampart, tukan czy flamingi. Kartki są białe, gładkie i dość cienkie, ale przy kolorowaniu nie wyrządzą się żadne szkody, ponieważ jeden rysunek umieszczony jest na jednej kartce.

Łączenie kropek to świetna zabawa dla młodych czytelników. Nie tylko kształtują zdolności manualne, ale również bawią i uczą. Dzieci przy tym ćwiczą spostrzegawczość i cierpliwość, mogą się wyciszyć i skupić. A połączenie wszystkich kropek pozwoli na odkrycie wielu zwierzęta, które zostały ukryte na kartkach tej książki. Polecam tę publikację, bo można z nią miło i kreatywnie spędzić czas, zwłaszcza teraz, kiedy wieczory są coraz dłuższe.Tytuł: Połącz kropki
Autor: Piotr Woźniak
Wydawnictwo: Dlaczemu 2017
Gatunek: Dla dzieci i młodzieży
Za możliwość kreatywnego spędzenia czasu dziękuję Wydawnictwu Dlaczemu:

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia