Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 27 sierpnia 2017

KRONIKA PISARZA – Diane Rose o sobie w kilku zdaniach.

Zd: archiwum autorki



Fanpage:



Zd: archiwum autorki
Fakty:

Imię i nazwisko: Diane Rose
Wiek: 24 lata
Znak zodiaku: Baran
Rozmiar buta: 39
Posiadane zwierzęta: pies, rybki, niebawem kot
Nałogi: pisanie, czytanie

Sylwetka:

Nielubiana cecha charakteru: brak
Powód do uśmiechu: każdy :D
Znienawidzone słowo: „niemożliwe”
Hobby: pisanie, czytanie
Ulubiony rodzaj muzyki: każdy kawałek, który wpadnie w ucho
Ulubiony zapach: różany


Gwóźdź rozmowy:

1. Dobrze wypracowane rzemiosło, czy bujna wyobraźnia?
Rzemiosło jest ważne, ale nad nim można pracować latami, a dobry redaktor pomoże zamaskować braki. Bez bujnej wyobraźni to się po prostu nie uda. W końcu to stworzenie fabuły i bohaterów jest najważniejsze ;)

2. Jak przebiega proces pisania książki?
Tworzę plan książki, którego się trzymam i realizuję z niego każdy punkty. Następnie tworzę bardzo dokładne profile bohaterów, zapisuję sobie ile mają lat, jaki charakter, co lubią jeść i tak dalej. BZUDRA. Faktycznie robię krótkie notki na temat bohaterów, ich miejsca zamieszkania. Często je gubię lub zapominam o tym, że je zrobiłam więc idę na żywioł, a w międzyczasie robię notatki, żeby ponownie niczego nie pomylić. Tworzę również plan powieści z tym, że w praktyce i tak nic nie pokrywa się z moimi wcześniejszymi założeniami.

3. Co jest najważniejsze podczas pisania?
Chyba dobry humor i uśmiech. Pisanie sprawia mi dużo zabawy. Mogę się artystycznie wyżyć, zemścić na kimś, zaprezentować swoje poglądy lub cudze, poznać punkt widzenia wielu różnych bohaterów.

4. Co jest najtrudniejsze podczas pisania?
Sprawy marginalne, a jednak istotne, a więc miejsce zamieszkania bohatera, jego imię, ulubiona potrawa i tak dalej. Naprawdę nie jest łatwo o tym pamiętać, kiedy akcja pędzi :)

5. Czy istnieje wena twórcza?
Nie mam pojęcia czym jest wena. Piszę wtedy kiedy nam czas, a nie wtedy kiedy mam ochotę. Gdybym miała czekać na tę „mistyczną wenę” twórczą to raczej żadna książka by nie powstała. Powód jest prosty, nawet jeśli doczekałabym jej się to prawdopodobnie nie miałabym wtedy czasu na pisanie.

6. Ulubione miejsce pracy?
Lubię moje biurko. Jest duże, więc mogę postawić na nim wszystko czego potrzebuję: kawę, herbatę, wodę, notatki, ciasteczka, cokolwiek. Nie jestem jednak wybredna. Wystarczy mi stolik, podłoga, cokolwiek jest dostępne. Byle na tym postawić laptop :)

7. O czym nigdy nie napiszesz?
Na pewno nigdy nie napiszę swojej autobiografii. Powód? Raczej nie miałaby zbyt wielu czytelników :D A tak całkiem poważnie – nie znam odpowiedzi na to pytanie. Przede mną mnóstwo wyzwań pisarskich. Niczego nie chcę zakładać z góry.

8. Dlaczego postanowiłaś pisać?
Lubię to. Chciałam podzielić się tym o czym piszę z innymi. Mam nadzieję, że jeszcze niejedną powieść uda mi się wydać. Pisanie jest fajne, ale miło jest też pokazać książkę szerszemu gronu. Wydaje mi się, że wtedy proces pisarski jest pełny. Nie ma nic złego w pisaniu do szuflady, ale na dłuższą metę jest to trudne.


Miejsce pracy:

Zd: archiwum autorki




Dziękuję autorce za poświęcony czas i chęć udziału w cyklu. :)


3 komentarze:

  1. Uwielbiam Dianę jako osobę, to chyba najbardziej zakręcona i gadatliwa pisarka, jaką miałam okazję poznać. Śmiem twierdzić, że ma jakiś rodzaj nadpobudliwości :)
    I mocno trzymam kciuki, żeby to gadulstwo zaowocowało dziesiątkami książek które staną się bestsellerami (a biografię też kiedyś może napisać).
    Fajny pomysł na cykl :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia