Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 6 lipca 2017

[ZAPOWIEDŹ]: „Doskonała” Cecelia Ahern – Prawdziwa doskonałość rodzi się z akceptacji własnych wad.


Rok temu Cecelia Ahern, znana do tej pory z książek obyczajowych, pokazała się w całkiem nowej literackiej odsłonie. „Skaza”, jej debiutancka powieść Young Adult, została nazwana przez „The Guardian” jedną z najlepiej napisanych dystopijnych historii naszych czasów. „Doskonała”, kontynuacja bestsellera irlandzkiej pisarki, w księgarniach od 19 lipca.


Niepokojąca dystopijna rzeczywistość. Celestine żyje w społeczeństwie, w którym bycie idealnym jest moralnym obowiązkiem obywateli. Po tym, jak zaczęła buntować się przeciw niesprawiedliwemu systemowi i Trybunał uznał ją za Naznaczoną, jej świat legł w gruzach - odebrano jej wolność i normalne życie. Została uznana przez sędziego Crevana za wroga publicznego i od tamtej pory musiała się ukrywać. Nieustanna ucieczka sprawiła, że życie dziewczyny przypominało koszmar. Jedyną osobą, której może zaufać, jest Carrick - także Naznaczony, z którym zaczyna łączyć ją wyjątkowe uczucie.

Sędzia Crevan śledzi każdy ruch Celestine. Istnieje tylko jeden sposób, by dziewczyna mogła sprzeciwić się niesprawiedliwemu wyrokowi – musi zdobyć nagranie kompromitujące nie tylko Crevana, ale poddające w wątpliwość funkcjonowanie całego Trybunału. Gdy prawda wyjdzie na jaw, uporządkowany świat tysięcy ludzi całkowicie się zmieni. Celestine stanie wkrótce przed poważnym wyborem: uratować siebie albo zaryzykować życie dla ocalenia innych Naznaczonych.

„Doskonała” to kontynuacja wydanej w ubiegłym roku „Skazy”, pierwszej powieści Cecelii Ahern skierowanej do fanów literatury Young Adult. W całkiem nowej literackiej odsłonie autorka po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią emocji. Pisarka znakomicie przedstawia cały wachlarz skomplikowanych uczuć – złość, bunt, poczucie niesprawiedliwości, niepokój, ale też nadzieję i miłość. Trwają pracę nad ekranizacją książki. Za produkcję filmu odpowiadają Wendy Finerman i Michelle Chydzik, autorzy ekranizacji m. in. jednego z wcześniejszych bestsellerów autorki –„PS Kocham Cię”.

W Polsce Cecelia Ahern ma wierne grono wielbicieli, dla których jej nowe wcielenie było nie lada zaskoczeniem. Irlandzka pisarka nie zawiodła jednak swoich wielbicieli:

Oryginalna, łącząca w sobie miłość, ale i ogromne pokłady zagrożenia, jakże daleka od trywialnych, słodkich, powiastek dla nastolatków. Jestem na tak i chętnie przeczytałabym więcej.
Kto czyta książki – żyje podwójnie, ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com

Historia rozwija się w dobrym kierunki i jestem niezwykle ciekawa, z czym jeszcze przyjdzie zmierzyć się bohaterom.(...) Taka odsłona twórczości Ceceli Ahern bardzo mi się podoba!
Książki Moni, ksiazkimoni.blogspot.com

Przez strony dosłownie się płynie, a jedyne przerwy jakie robimy to by chwilę odetchnąć i zastanowić się nad pewnymi kwestiami.(…) Nie mogę doczekać się kontynuacji!
Mocno subiektywna, mocnosubiektywna.blog.pl

Cecelia Ahern - autorka znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafiła do serc czytelników na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. W Polsce książki Ahern sprzedały się już w ponadmilionowym nakładzie. Poza pisaniem powieści, Ahern zajmuje się również tworzeniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, „Kim jest Samantha?”.

Tytuł: „Doskonała”
Autorka: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Ilość stron: 480
Data premiery: 19.07.2017 r.
Są wśród Was fani Ahern?
Kto się skusi?
*Post zawiera materiał prasowy od Wydawnictwa Akurat 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia