Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 15 kwietnia 2017

[RECENZJA]: „Znajdź kropki” Andy Mansfield.Dzisiaj przybywam do Was z recenzją książeczki dla dzieci od Wydawnictwa Mamania. Znajdź kropki autorstwa Andy'ego Mansfielda, to publikacja dedykowana dla maluchów powyżej szóstego roku życia. Niemniej mój synek ma 5 lat i doskonale odnajduje się w temacie, jedynie mama czyta mu polecenia, co ma w danej chwili zrobić.


Książeczka jest przestrzenna, czy jak kto woli trójwymiarowa. Dziecko ma do wykonania 10 zadań typu: pociągnij, popchnij, podnieś, obróć, przekręć, zagnij, popatrz i zajrzyj. Co ciekawe z każdym kolejnym zadaniem, należy znaleźć o jedną kropkę więcej, niż na poprzedniej stronie. Maluch uczy się nie tylko liczyć do 10, ale też koncentracji, myślenia, kolorów, które nawiasem mówiąc, są tutaj bardzo intensywne, przy czym jednocześnie się bawi.


Dla niektórych minusem może stanowić monotematyczność książki, bowiem oprócz szukania kolorowych kropeczek, nic się tutaj nie dzieje. Kolejny minus to cena, ponieważ na okładce widnieje 49,90 zł. Szukałam w sieci i znalazłam kilka stron, na których można ją kupić, nieco taniej. Czego się nie robi dla naszych pociech?

Mój synek oszalał na punkcie tej książeczki. Nie można jej odmówić pomysłowości, bo jest oryginalna, wcześniej nie spotkałam podobnej. Publikacja zasługuje na uznanie, dlatego że jest starannie wydana, a jej kartonowe strony z pewnością uchronią ją przed zwinnymi paluszkami naszych pociech, brudem, jedzeniem, czy upadkiem. Polecam.


Tytuł: Znajdź kropki
Autor: Andy Mansfield
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: listopad 2016
Liczba stron: 12
Gatunek: Literatura dla dzieci
Moja ocena: 5/6Za egzemplarz powieści dziękuję Wydawnictwu Mamania.

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia