Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 12 października 2016

[ZAPOWIEDŹ]: Na końcu pozostanie... klątwa

Źródło: Wydawnictwo MUZA SA

 „Serce z popiołu” – namiętność i strach splecione w morderczym uścisku. Czy tajemnica domniemanej śmierci Charlie zostanie wyjaśniona? Zaskakujący finał trylogii Kathrin Lange trafi do rąk czytelników 12 października.


Juli miała nadzieję na wspólne życie u boku Davida, który usiłował sobie przypomnieć, jaki był jego udział w wydarzeniach związanych z tragiczną śmiercią Charlie, jego dziewczyny. Rozwiązanie ich utrapień przychodzi zupełnie nieoczekiwanie: Charlie żyje! David nie musi się już za nic obwiniać, a on i Juli mogliby odtąd żyć długo i szczęśliwie. Problem jednak w tym, że piękna Charlie poruszy niebo i ziemię, by odzyskać byłego narzeczonego, podczas gdy Juli, prześladowana przez ducha, powoli popada w obłęd. David dostrzega tylko jedną możliwość, by ochronić swoją obecną ukochaną: musi z nią zerwać. Kiedy Juli zaczyna doświadczać coraz bardziej przerażających wizji, postanawia skończyć z klątwą raz na zawsze – nawet jeśli będzie musiała poświęcić wszystko, co jest jej drogie…

„Serce z popiołu” to niezwykle emocjonujący love thriller ukazujący dalsze losy bohaterów „Serca ze szkła” i „Serca w kawałkach”. Trzecia część trylogii zainspirowanej słynną powieścią gotycką „Rebeka” rozgrywa się na zimnej i nieprzystępnej wyspie. Ujawniane przez jej mieszkańców tajemnice i porywający finał na skraju urwiska czynią z lektury tej historii niezapomniane przeżycie. Barwnie zarysowane postaci i zawiłe losy uczucia między bohaterami sprawiają, że od „Serca z popiołu” nie sposób się oderwać.

W milczeniu wpatrywałam się w plecy Davida. Niósł Charlie tak, że jej głowa spoczywała na jego ramieniu. Miała wprawdzie zamknięte oczy, lecz byłam gotowa przysiąc, że wcale nie jest nieprzytomna. Wyglądała raczej jak kobiety z dziewiętnastego wieku, które padały zemdlone, by zwiększyć dramatyzm swojego wystąpienia. Jeśli z nich właśnie brała przykład, musiałam przyznać, że jest świetną aktorką. Zmyliła przecież Walta.
Mhm – mruknęłam. Charlie jakby wyczuła moje spojrzenie, bo niespodziewanie otworzyła oczy. Spojrzała na mnie, nie podnosząc głowy z ramienia Davida. Wiem, że to może zabrzmieć idiotycznie, lecz w chwili, kiedy nasze spojrzenia się skrzyżowały, poczułam niebezpieczeństwo, jakie z niej emanowało. Grozę wywoływał nawet sposób, w jaki się uśmiechała – pełen tryumfu i jednocześnie wyzywający. Z jakiegoś powodu pomyślałam, że wygląda jak szczupła, przepiękna kocica, która pozwala, by ktoś ją głaskał, lecz przez cały czas jest spięta i gotowa wyciągnąć pazury.
Lepiej ze mną nie pogrywaj!” (fragment książki)

Kathrin Lange – pracowała jako wydawca i specjalistka od mediów, zanim w 2005 roku oddała się tylko pisaniu. Od tamtego czasu zyskała sławę jako autorka powieści historycznych i thrillerów dla młodzieży.


Autor: Kathrin Lange
Tytuł: „Serce z popiołu”
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Premiera: 12 października 2016
Cena: 39,90 zł
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: MUZA SA
2 komentarze:

  1. Niedługo będę miała okazję przeczytać tę książkę i muszę przyznać, że czekam z niecierpliwością ;) Pierwsza część urzekła mnie specyficznym klimatem, druga niestety przyniosła lekkie rozczarowanie ratując się zaskakującym zakończeniem. Mam nadzieję, że tym razem znów poczuję pozytywne emocje po lekturze ;)
    Pozdrawiam serdecznie,
    Kochamy Książki

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym przeczytać całą serię od razu.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia