Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 28 września 2016

[ZAPOWIEDZ]: "Lampiony" Katarzyna Bonda


Najważniejsza premiera tej jesieni – „Lampiony” Katarzyny Bondy zapłoną już 28 września

W co dziesiątym polskim domu jest przynajmniej jedna książka Katarzyny Bondy. Jej „Okularnik” to jedna z najlepiej sprzedających się polskich powieści ostatnich lat. Królowa polskiego kryminału obiecuje, że w „Lampionach” – kontynuacji serii z Saszą Załuską – podpali Łódź. Jak tego dokona? Dowiemy się już 28 września.


W Łodzi wybucha panika. Nieobliczalny podpalacz terroryzuje i paraliżuje miasto. Nie wiadomo, która ulica, budynek, kamienica będą następne. Mnożą się pytania i wątpliwości, pojawiają się nowe ślady. Co skrywają łódzkie podziemia? Czy można dokonać zbrodni z miłości do miasta? Na miejsce przyjeżdża profilerka Sasza Załuska. By rozwiązać sprawę musi zmierzyć się ze swoim największym lękiem – ogniem. W dodatku powracające koszmary z przeszłości komplikują jej relacje z bliskimi. By zapomnieć o problemach, Załuska całkowicie oddaje się pracy. Czy to jednak nie jest pułapka?

Mroczny klimat Łodzi, nieobliczalny podpalacz, osobliwi mieszkańcy i tajemnicze podziemia – taka jest nowa powieść królowej polskiego kryminału. Katarzyna Bonda zwodzi misternie skonstruowaną fabułą i doprowadza do zaskakującego finału. Autorka czerpie z lokalnego kolorytu i zasłyszanych opowieści. Pokazuje nieznane oblicze miasta – pełnego dysonansów – które posiada jedyny w swoim rodzaju mroczny urok i zagadkową historię. Nikt tak do tej pory nie opisał Łodzi – zapomnianego miejsca z charakterem, na wskroś wielokulturowego, pięknego i pociągającego w swej brzydocie.

„Od początku wiedziałam, że będzie to najbardziej awanturnicza, zwariowana, ale i najbardziej polifoniczna opowieść, jaką przyszło mi napisać. Potrzebowałam jedynie odpowiedniego miejsca akcji, gdyż nigdy nie wybieram go przypadkowo ani z chwilowej potrzeby, pod wpływem emocji. To zawsze wybór świadomy i na zimno” – mówi o przyczynach umiejscowienia akcji powieści w Łodzi autorka.

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem („Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”). Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz” otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a „Okularnik” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

Autor: Katarzyna Bonda
Tytuł: „Lampiony”
Wydawnictwo: Muza SA
Data premiery: 28.09.2016 r.
Liczba stron: 640
Cena: 41,90


5 komentarzy:

 1. Mam w domu 5 książek autorstwa Katarzyny Bondy, przeczytałam dopiero jedną i nie jest to żaden z kryminałów. W październiku planuję ruszyć konkretnie ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej się tą pozycją nie zainteresuje ;/ Właśnie skończyłam tom 1 z tej serii, jednak... odebrałam go jako taki zwykły i nijaki, a nie tego szukam w książkach, które swoje też kosztują XD Po prostu nie chce.
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem już po lekturze. Nie zawiodłam się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tylko nadrobię poprzednie tomy, to pewnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina, że nie przeczytałam jeszcze ani jednej książki Bondy. Obiecuję poprawę i...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia