Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 28 września 2016

"Spacer po Wenecji" Lucy Gordon i India Grey [RECENZJA]


Książka Spacer po Wenecji składa się z trzech opowiadań, autorkami, których są Lucy Gordon i India Grey. Trzy różne opowiadania z odrębnymi postaciami, ale łączy je jedno – mianowicie miejsce fabuły, czyli Wenecja, na której tle rozgrywa się cała historia – bardzo malownicze miejsce, jedyne w swoim rodzaju, przez niektórych nazywana najpiękniejszym miastem na świecie.


Szklane serce z Wenecji.
Główną bohaterką jest modelka Helena zwana przez licznych Heleną trojańską, niebywałej urody kobieta, inteligentna i dowcipna. Po śmierci męża przyjeżdża do Wenecji, by dopełnić formalności spadkowe w sprawie fabryki szkła, której jest nową właścicielką. Postanawia sprzedać ją i wrócić do Anglii. Kiedy jednak dowiaduje się, że właściciel konkurencyjnej firmy chce podstępem przejąć jej fabrykę, Helena postanawia rzucić mu wyzwanie.

Karnawał w Wenecji.
W burzową noc Pietro zauważa przed domem przemoczoną kobietę. Postanawia jej pomóc, zaprasza do domu i udziela noclegu. Ruth ma za sobą pewne przejścia i w domu Pietra znalazła się z pewnych określonych powodów. Co nią kierowało, żeby przyjechać do Wenecji i odszukać Pietra?

Premiera w Wenecji.
Sarah ma prawa autorskie do powieści napisanej przez jej nieżyjącego już ojca. Lorenzo znany reżyser od dłuższego czasu prosił Sarah o zgodę na sfilmowanie owej powieści, ale ta uparcie odmawiała. Pewnego wieczoru Lorenzo poznaje Sarah, jednak ona nie wie z kim ma do czynienia.

Autorką pierwszych dwóch opowiadań jest Lucy Gordon, ostatnie napisała India Grey. Książka jest typowym romansem – przepełnionym płomiennymi scenami erotycznymi – i nie da się ukryć, że została oparta na nieco szablonowej historii. Fabuła jest dosyć oczywista i dla większości będzie przewidywalna, mimo to reflektuje się szybkim tempem akcji, które nie pozwala czytelnikowi na nudę. Styl również nie męczy, przez co książkę czyta się szybko. Autorki połączyły romans z intrygą, niedomówieniami, tajemnicami i zastosowały barwne opisy otoczenia, dzięki czemu czytelnik bardzo szybko przenosi się w wykreowany przez pisarki świat.

Warto wspomnieć, że Spacer po Wenecji to zbiór opowiadań wznowionych. Wcześniej zostały wydane nakładem Wydawnictwa Harlequin, jako odrębne książki – tytuły pozostały bez zmian. Tak jak wcześniej wspomniałam, opowiadania traktują o różnych romantycznych historiach, łączy je opis Wenecji. Muszę napisać, że to urokliwe miejsce zostało przedstawione w samych superlatywach, widziane oczami bohaterów za dnia i nocy, przy wschodzie i zachodzie słońca oraz o różnych porach roku. Spacer po Wenecji to lektura łatwa i przede wszystkim lekka, ciepła i przyjemna w odbiorze. Polecam niewymagającym czytelnikom.


Tytuł: Spacer po Wenecji
Autor: Lucy Gordon; India Grey
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 3 sierpnia 2016
Liczba stron: 448
Gatunek: Romans
Moja ocena: 4/6

Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

1 komentarz:

  1. Nie przepadam za tego typu romansami. Jednak ostatnio pojawił się pomysł pojechania do Wenecji w przyszłym roku, więc może mimo wszystko bym się skusiła :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia