Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 5 lipca 2016

"Zabawki na wakacjach" Joanna Łaczna [RECENZJA]
Zabawki na wakacjach to historia, w której mały Michałek wyjeżdża wraz z rodzicami na wakacje. W domu ma wiele wspaniałych zabawek, z którymi ciężko mu się rozstać. Chciałby ze sobą zabrać wszystkie, ale rodzice pozwalają tylko na jedną. Wybiera zatem bałwana, tylko dlatego, że ten nigdy nie widział lata, lasu, grzybów, ani jeziora. Wszystkie pozostałe zabawki były bardzo zawiedziony, że Michałek nie zabrał ich ze sobą, dlatego postanawiają, że same dojadą do Michała. Wyruszają w podróż pełną niespodzianek. Jak potoczy się cała historia? Dowiecie się czytając bajeczkę Zabawki na wakacjach.


Może zacznę od tego, że książeczka jest bardzo ładnie wydana. Duża czcionka, barwny, łatwy w odbiorze i poprawny język, nie powinien sprawić większej trudności. Natomiast kolorowe i bardzo żywej barwy ilustracje przyciągają wzrok.

Książeczka przedstawia historię z punktu widzenia zabawek, których nie zabrał Michałek. Historia pokazana jest bardzo ciekawie i z pewnością przykuje uwagę młodego czytelnika. Bohaterowie są bardzo sympatyczni, jak na bajki przystało.

O czym jest ta książeczka? Przede wszystkim o sile współpracy i poleganiu na sobie nawzajem. Bo, gdzie dwie głowy to nie jedna. Podejmowaniu nowych wyzwań. Tęsknocie za bliskimi. Poznawaniu nowych przyjaciół. Książeczka rozbudza wyobraźnię i zmusza do samodzielnego myślenia. Mamy czas wakacyjny dlatego jest to bardzo dobra lektura na ten okres. Może również stanowić dobry pomysł na prezent. Polecam młodym czytelnikom.


Tytuł: Zabawki na wakacjach
Autor: Joanna Łaczna
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 20 lutego 2015
Liczba stron: 36
Gatunek: bajki, książeczki dla dzieci
Moja ocena: 5/6


Za egzemplarz powieści dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.


7 komentarzy:

 1. Coś dla mojego chrześniaka! :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat z punktu widzenia zabawek to całkiem fajny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, to ciekawy i dosyć oryginalny pomysł :)

   Usuń
 3. Dzieciaki uwielbiają takie historie, wydaje się, że to ciekawa propozycja do poczytania dla maluchów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawa pozycja i przyciągająca uwagę młodego czytelnika. Polecam :)

   Usuń
 4. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia