Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 10 maja 2016

Wywiad(ownia) – Edyta Świętek #26 (10.05 - 16.05)
„Edyta Świętek.
Migawka z życia autorki
Siadam przy komputerze. Z filiżanki świeżo zaparzonego cappuccino unosi się kuszący aromat. Na sąsiednim fotelu mruczy mój czworonożny asystent – Przemysław Kot. Zanim zacznę pisać, zamykam oczy. To ostatni moment na zebranie myśli.
Inspirację znajduję wszędzie: w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, których mijałam na krakowskich chodnikach, w krótkim dialogu zasłyszanym podczas jazdy tramwajem.
Z urywków ulicznych wspomnień tworzę świat wyobrażeń – za chwilę ożywię go na kartkach powieści. Podczas pisania stanę się kim zechcę: lekarzem, pilotem helikoptera, nauczycielką, policjantką… Przeżyję najbardziej niesamowite historie, wszak literatura to świat bez granic.
Moje myśli są już uporządkowane. Podnoszę powieki, spoglądam na niemalże pusty ekran. Zaraz zapełnię go słowami, które kieruję do Was, moi Czytelnicy. ” (Źródło: Wydawnictwo Replika)
Autorka w swoim dorobku posiada takie książki jak: Alter Ego, Bańki mydlane, Cappuccino z cynamonem, Cienie przeszłości, Tam gdzie rodzi się miłość, Tam gdzie rodzi się zazdrość, Wszystkie kształty uczuć, Zakręcone życie Madzi Kociołek, Zanim odszedł, Zerwane więzi oraz Noc perseidów.


Zapraszam również do odwiedzania fanpage autorki <tutaj> oraz bloga <tutaj>.

Proszę o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu:

- Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Nowe Horyzonty.
- Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Replika. Bardzo dziękuję za przeznaczenie książki na konkurs.
- Konkurs trwa od dnia 10.05.2016 do 16.05.2016 do godziny 23:59. Zgłoszenia przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
- W konkursie mogą brać udział osoby mieszkające na terenie Polski, które są publicznymi obserwatorami bloga Nowe Horyzonty, polubią na Facebooku profil Nowych Horyzontów, autorki oraz sponsora nagrody.
- Jedna osoba może się zgłosić tylko raz!
- Wygrywa osoba, której pytanie – zdaniem autorki – będzie najciekawsze. Wyniki zostaną podane po udzieleniu przez autorkę odpowiedzi na wybrane pytania.
- Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca ma 3 dni na podanie danych do wysyłki nagrody. W przypadku wygranej – osoby biorące udział w konkursie zgadzają się na publikację imienia i nazwiska.
- Wysyłka nagrody nastąpi ze strony Wydawnictwa Replika w ciągu dwóch tygodni od przesłania wyników.
- Nie odpowiadam za przesyłki zagubione na poczcie.
- Nagrodą w konkursie jest książka Noc perseidów” Edyty Świętek.
- Konkurs organizowany jest na blogu.
- W komentarzu pod postem konkursowym proszę o udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie.
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu, oczywiście w trakcie trwania konkursu, nie po zakończeniu.
- Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
- Nieprawidłowe zgłoszenia nie będą brane pod uwagę!

Warunki, jakie powinniście spełnić, aby Wasze zgłoszenie zostało przyjęte to:

1. Wyrazić chęć wzięcia udziału w konkursie.
2. Podać swój e-mail.
3. Osoby anonimowe proszone są o podpisanie się imieniem i nazwiskiem (lub pierwsze trzy litery nazwiska).
4. Polub fanpage sponsora nagrody <tutaj> autorki <tutaj> i organizatora konkursu <tutaj> oraz zostań publicznym obserwatorem bloga (lewa kolumna na blogu) – podaj dane profilu Facebook oraz nick, którym posługujesz się na blogu.
5. Miło będzie, jeżeli udostępnisz informację o tym poście na swojej tablicy.
6. Wykonaj zadanie konkursowe.

Przykład zgłoszenia:
Zgłaszam się!
E-mail:
Imię i nazwisko:
Lubię na FB jako:
Obserwuję na blogu jako:
Odpowiedź:


ZADANIE KONKURSOWE:

Każdy uczestnik konkursu może zadać najwyżej 3 pytania, spośród których autor wybierze najciekawsze i na nie odpowie, a jedno, które najbardziej przypadnie pisarzowi do gustu, zostanie nagrodzone książką.
Jedna prośba, nie powtarzajcie notorycznie tych samym pytań oraz nie wykorzystujcie plagiatu, proszę Was o oryginalność i zadawanie autorom urozmaiconych pytań.

Powodzenia!

Bardzo Was proszę, dokładnie przeczytajcie regulamin, abym nie musiała odrzucać nieprawidłowych zgłoszeń.17 komentarzy:

 1. Wyrażam chęć udziału w konkursie. graz2007@interia.pl. Grażyna Grzesiak. Lubię na fb jako Grażyna Grzesiak. A pytanie jest następujące: Rodziny jak wiadomo, nie wybiera się. Czy w Pani rodzinie jest Ktoś sięgając daleko w drzewie genealogicznym do kogo jest Pani podobna z charakterem lub wyglądem , lub z charakteru. Która/y z Pani przodków byłby ciekawym bohaterem teraźniejszości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się.
  gragak200666@wp.pl
  Grażyna Kowalik
  Lubie na fb jako Grażyna Kowalik
  na blogu jako Grażyna Kowalik
  1/ Czy w Pani rodzinie był ktoś kto "parał się " pisarstwem?
  2/ Czy bliska Pani jest Ania z Zielonego Wzgórza?Nie wiem dlaczego,ale jakoś tak mi się myśli.
  3/ Może z innej "działki"....wiem , że uwielbia Pani cappuccino z cynamonem....czy ma Pani jakieś ulubione ciasto lub inny deser ,który chętnie zjadłaby Pani popijając cappuccino?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

 5. Zgłaszam się!
  E-mail: monia.hetz@interia.pl
  Imię i nazwisko:Monika Hetz
  Lubię na FB jako:Monika Hetz
  Obserwuję na blogu jako:Monika Hetz
  Odpowiedź:
  1. Pani Edyto wiem, że pisanie książek jest Pani pasją i zamiłowaniem, o czym świadczą Pani kolejne wydane powieści. Opisuje w nich Pani niezwykłe historie od których trudno się oderwać. W związku z tym chciałabym zapytać czy mogłaby Pani żyć bez pisania książek. Jak wtedy wyglądałoby Pani życie.
  2. Jeśli miałaby Pani wybrać bohatera Pani książki do którego jest Pani najbardziej podobna pod względem cech osobowości, charakteru, wyborów życiowych, to kto by to był.
  3. Gdyby na świecie istniała Noc Perseidów i w noc tę tylko Pani wszystkich ludzi na świeci mogłaby wypowiedzieć życzenie, które by się spełniło, to o co poprosiłaby Pani spadającą gwiazdkę. Prosiłaby Pani o życzenie dla siebie, dla bliskich sobie osób, czy też dla ogółu ludności.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  E-mail: magdalena.robert@o2.pl
  Imię i nazwisko: Magdalena Robert
  Lubię na FB jako: Magdalena Robert
  Obserwuję na blogu jako: Megami R.
  Odpowiedź: 1. Z tego co wyczytałam, mieszka Pani w Krakowie. Czy istnieje inne polskie lub zagraniczne miasto, w którym chciałaby Pani żyć? A może to wcale nie byłoby miasto?
  2. W swoich powieściach może się Pani wcielić w każdego. A kim pragnęła Pani być z zawodu w dzieciństwie? Czy od zawsze wiedziała Pani, że któregoś dnia zostanie pisarką?
  3. Czy pisząc, potrzebuje Pani wokół siebie ciszy, czy zamęt (np. domagający się uwagi kot) pomaga się Pani skupić? ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się! :)
  E-mail: nk1986@wp.pl
  Imię i nazwisko: Natalia Kapela
  Lubię na FB jako: Natalia Kapela
  Obserwuję na blogu jako: Natalia Kapela
  Odpowiedź: 1. Jaka jest Pani ulubiona przyprawa? Czy jest to akurat wspomniany w jednym z tytułów cynamon? 2. Nawiązując do tytułu "Kształty uczuć", gdyby mogła Pani sobie wyobrazić takie uczucia jak np. miłość czy przyjaźń to jakie kształty mogły by one mieć? 3. Czy wierzy Pani w marzenia i jest Pani marzycielką?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  E-mail: patyszkaaa@gmail.com
  Imię i nazwisko: Patrycja Fornal
  Lubię na FB jako:Patrycja Fornal
  Obserwuję na blogu jako:Patrycja Fornal
  Odpowiedź:
  1.Czy tworząc postacie wzoruje się Pani na osobach, które zna, czy może tworzy je od podstaw?
  2. Czy widziałaby Pani którąś ze swoich książek na wielkim ekranie?:) Jeżeli tak, to która by to była i dlaczego akurat ta ?:)
  3.Czy nawiązuje Pani emocjonalne więzi z bohaterami własnych książek?

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się :)
  e-mail: aga1745@wp.pl
  Imię i nazwisko: Agnieszka Kosińska
  Lubię na fb jako Agnieszka Kosińska
  Obserwuję jako Molek Molek

  1. Podobno koty nie pozwalają na prywatność i czytają ze swoimi właścicielami książki, a jak to jest z ich pisaniem? Czy Przemysław Kot asystuje w tworzeniu nowych historii czy raczej przeszkadza w tym i odciąga od pracy?
  2. Inspiracje znajduje Pani wszędzie, a napisane przez Panią książki wywołują we mnie "Wszystkie kształty uczuć". Jak tworzone historie wpływają na Panią? Emocje towarzyszące bohaterom zmieniają Pani nastrój czy to raczej Pani humor w danej chwili wpływa na losy bohaterów, a może to zupełnie odrębne sprawy?
  3. Życzenia wypowiadane w "Noc perseidów" mają wielką moc i spełniają się. Wypowiedziała Pani kiedyś życzenie w taką magiczna noc, a jeśli tak to z jakim skutkiem?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  E-mail: pyzikenator@gmail.com
  Imię i nazwisko: Małgorzata Pyzik
  Lubię na FB jako:Małogrzata Pyzik
  Obserwuję na blogu jako:Małgorzata Pyzik
  Odpowiedź: czy znalazła Pani już swoje miejsce na Ziemi to jedno, jedyne? Czy nie kusi Panią napisanie kilkutomowej sagi,pełnej wielowątkowości i dużej ilości bohaterów? Czy ma Pani ulubioną postać literacką z którą w jakimś stopniu identyfikuje się ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  E-mail: iza.81@o2.pl
  Imię i nazwisko: Izabela Wyszomirska
  Lubię na FB jako: Iza Wyszomirska
  Obserwuję na blogu jako: izabela81
  Odpowiedź:

  1. W swojej książce "Noc perseidów" porusza Pani wiele tematów - pogoń za pieniędzmi i karierą, narkotyki jako forma ucieczki od problemów zewnętrznych, depresja dwubiegunowa czy sadomasochizm. Tematy ciężkie, ale istotne. Mnie ciekawi, który z nich był dla Pani najtrudniejszy w przelaniu na papier?
  2. W jednej recenzji "Nocy perseidów" przeczytałam, że zawarła Pani sporo zwrotów typu: "Emilcynego wesela", "wydelikacone", "przywdziała", "gżą się". Zwroty te są zrozumiałe, ale niezwykle mnie to frapuje, skąd taki, a nie inny pomysł? Czy miało to wnieść do książki jakiegoś uroku, a może czegoś innego?
  3. Często głos naszego serca bywa przyćmiony namiętnością i szaleńczą pogonią za niedoścignionymi marzeniami. Czy myśli Pani, że powinniśmy uważać na to, o czym marzymy, bo a nóż te marzenia się spełnią (a często nie o takie marzenia nam chodziło), czy wręcz przeciwnie - marzyć, a co z tego wyniknie... po prostu przyjąć i zaakceptować, ulec tym marzeniom?

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się!
  E-mail: kathalina@interia.pl
  Imię i nazwisko: Katarzyna Pacyniak
  Lubię na FB jako: Katarzyna P-k
  Obserwuję na blogu jako: Katarzyna P-k
  Odpowiedź:
  1. Zawsze mnie interesowało, czy autorzy czytają swoje książki (nie chodzi mi tu o czytanie całości tuż przed wydaniem), czy wręcz przeciwnie, po napisaniu do nich nigdy nie wracają. Jak to jest u Pani? Czy czytała Pani którąś ze swoich powieści, tak dla relaksu, by popatrzeć na historie bohaterów okiem czytelnika, nie pisarza. Jeśli tak, jak to jest czytać swoje słowa?
  2. Czy ma Pani jakieś rytuały związane z pisaniem, czy np ma Pani swoje ulubione miejsce, gdzie tylko tam ma Pani wenę, albo ulubiony długopis, albo tylko i wyłącznie pisze pani na komputerze z kubkiem kawy pod ręką, a może jeszcze najlepiej się Pani pisze słuchając jakiejś konkretnej muzyki?
  3. Jak Pani uważa, czy łatwo jest pozyskać nowych czytelników, gdy
  ciągle pojawiają się na rynku wydawniczym nowi autorzy, czy wystarczy tylko piękna okładka, która od razu zachęca do czytania, czy jednak trzeba nas zachęcić do siebie niebanalną fabułą, ciekawymi, czasami może i irytującymi bohaterami i ich problemami, by zachęcić nas do czytania i wkraść się sprytnie do naszych serc i tam pozostać?

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  E-mail: katarzyna.piwoda@gmail.com
  Imię i nazwisko: Kasia Piwoda
  Lubię na FB jako: Kasia Piwoda
  Obserwuję na blogu jako: Kasia Piwoda
  Odpowiedź:
  1. Czy lubi Pani kończyć pisać książki i jakie to jest uczucie,
  gdy stawia Pani ostatnią kropkę, czy to jest tylko i aż radość i
  satysfakcja, że udało się Pani skończyć książkę, czy też troszkę
  smutku i żalu, że zakończyła Pani przygodę z tą książką, jej
  bohaterami, ich emocjami, relacjami, bo zżyła się Pani z nimi i
  trudno było się Pani z nimi rozstać?
  2. Czy zanim Pani zacznie pisać powieść, wie Pani jak się potoczą
  losy bohaterów od początku do końca, i nie chce Pani nic zmienić,
  czy jednak dopuszcza Pani, że mogą się zbuntować i wybrać własną
  drogę i wtedy powieść wygląda całkiem inaczej, niż wcześniej Pani
  sobie zaplanowała?
  3. Czy jest taki temat, którego nie chciałaby Pani lub nie mogła poruszyć w swoich powieściach?

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się!
  E-mail: martucha180@tlen.pl
  Imię i nazwisko: Marta Korycka
  Lubię na FB jako: jw.
  Obserwuję ze swego blog:
  Odpowiedź:
  1) Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2) Co Pani widzi oczami wyobraźni, gdy widzi Pani nauczycielkę?
  3) Czego Pani nie lubi w pisaniu, podczas pisania?

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  E-mail: edyta.cha@wp.pl
  Imię i nazwisko: Edyta Chmura
  Lubię na FB jako: Edyta Chmura
  Obserwuję na blogu jako: Edyta Chmura
  Odpowiedź:
  1. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdy widząc spadającą gwiazdę wypowiada się życzenie. Jest znak, symbol...reagujemy automatycznie. A w ciągu dnia, gdy gwiazdy są niewidoczne? Jak wyobraża sobie Pani idealną sytuację, sprzyjającą wypowiadaniu życzeń/marzeń?
  2. W Pani książkach nie brakuje zbiegów okoliczności, dzięki którym losy bohaterów przeplatają się w ciekawy sposób. Czy w Pani życiu miał miejsce taki niesamowity zbieg okoliczności, w który aż trudno uwierzyć?
  3. Tomek chciałby, aby Emilka zmieniła swój wizerunek, zadbała o wykształcenie i miała aspiracje w swojej drodze zawodowej. Z jednej strony to źle, że nie akceptuje jej wyborów i tego, jaka jest. Ale z drugiej może pragnie dla niej czegoś lepszego, chce ją zmotywować do działania. Niektórym takie "kierowanie" wychodzi na dobre. Czy w związku konieczna jest stuprocentowa akceptacja partnera, a może trzeba się dopasować do wzajemnych wymagań i skorzystać z motywacji drugiej osoby? Jak Pani uważa?

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się!
  E-mail: vicky-7@o2.pl
  Imię i nazwisko: Dagmara Męcina
  Lubię na FB jako: Dagmara Męcina
  Obserwuję na blogu jako: Wiktoria Guziewicz
  Udostępniam: https://plus.google.com/u/0/114865288098540414815/posts
  Odpowiedź:

  1. Odnoszę wrażenie, że jest Pani romantyczką, marzycielką, wrażliwą duszą :) Czy jest tak faktycznie, czy raczej twardo stąpa Pani po ziemi?

  2. Najważniejsze w życiu każdego człowieka jest szczęście, takie pochodzące z naszego wnętrza. Czy Pani jest szczęśliwa i spełniona (nie tylko zawodowo) czy czegoś Pani do tego szczęścia brakuje?

  3. Czy lubi Pani czytać podobne książki do swoich czy też zupełnie inny gatunek? Jaka książka znajduje się w Pani sercu na pierwszym miejscu i z jakich powodów?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia