Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 8 maja 2016

Bajki dla dzieci stories for kids. Janusz Niżyński [RECENZJA]

W czasach kiedy nawet w przedszkolach uczą języka angielskiego wymaganie jego znajomości jest podstawą dobrego wykształcenia. Dlatego dzieci można uczyć również poprzez zabawę, bądź właśnie przez czytanie bajeczek w tym języku.


Książeczka składa się z 20 bajek które są napisane naprzemiennie w języku polskim i angielskim. Bajeczki są o przeróżnej tematyce np. o ludziach - królu, małym Michałku; zwierzętach - kotku, kurach i jaskółkach, żurawiu; także o takich wartościach jak miłości, szczęście, przyjaźń, mądrość, upływający czas, czy o warunkach atmosferycznych - kropelce deszczu, maleńkiej chmurce, śniegulce; oraz o roślinach - róży, kaktusie. Jedne są bardzo krótkie inne nieco dłuższe, ale nie przekraczające 5 stron.

Bajeczki są proste ale pouczające. Uczą słownictwa oraz poprawnej konstrukcji zdań w języku angielskim. Historyjki są napisane prostym językiem, gdzie żaden dzieciak nie będzie miał z nim większego problemu. Każda bajka okraszona jest ilustracją, która nawiązuje do tematu historyjki, nie są one nadzwyczaj piękne, ale z pewnością wzbogacają książkę.

Historyjki te mają na celu przekazać dzieciom to co najistotniejsze w życiu, czyli mowa tutaj o wartościach moralnych, wszystko przedstawione jest w sposób bardzo przystępny. Książeczka idealnie sprawdzi się dla dzieci które potrafią samodzielnie czytać i uczą się języka angielskiego. Mój synek ma 4 latka i pomimo, że nie potrafi czytać i nie zna angielskiego, to z przyjemnością słucha bajeczek. Jakby tego było mało podłapuje angielskie słówka, co mnie osobiście bardzo cieszy. Toteż młodsze dzieciaki również mogą zapoznać się z książeczką. Polecam.


Tytuł: Bajki dla dzieci. Stories for kids
Autor: Janusz Niżyński
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: marzec 2016
Liczba stron: 144
Gatunek: bajki dla dzieci
Moja ocena: 5/6Za bajki dziękuję Wydawnictwu Novae Res. Zapraszam na fanpage Wydawnictwa <tuta>.

4 komentarze:

 1. Nie mam komu ewentualnie sprawić tej książeczki, a z bajek tych pisanych już troszkę wyrosłam :)
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę się nie zamartwiać na zapas :-) Jak pisał jeden ze znajomych na FB "Te Bajeczki są tak mądre, że nie tylko dzieci ale i dorośli czerpią z nich naukę." Zachęcam zatem do lektury :-)

   Usuń
 2. Myślę, że moje dziewczyny chętnie poznałyby tę książkę. Może się skusimy? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba się skusimy :) Mam stare publikacje, które pomagają nam w nauce języka, ale żadnych nowości. Czas to zmienić!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia