Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 5 kwietnia 2016

Wywiad(ownia) – Joanna Kruszewska #21 (05.04 - 11.04)Zdjęcie jest własnością autorki.

Joanna Kruszewska. Urodzona w czerwcu 1976 roku, w Białymstoku. Mówi o sobie, że wywodzi się z rodziny czytającej, tak więc nie odbiegając od pozostałych członków rodziny zainteresowała się książkami dość wcześnie. Z wyprzedzeniem przerabiała lektury obowiązkowe jak i te nadprogramowe. Do tej pory o wiele chętniej sięga po książkę niż zasiada przed telewizorem. Czyta właściwie wszystko, omijając tylko kryminały, nawet te rodzime, pisane z dużą dozą humoru.” (Źródło: Wydawnictwo Replika <tutaj>)
Autorka ma w swoim dorobku książki: Aby do mety, Awaria uczuć, Małe wojny, Miłość raz jeszcze?, Na trzy sposoby, Szczęście spod igły.


Proszę o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu:

- Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Nowe Horyzonty.
- Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Replika. Bardzo dziękuję za przeznaczenie książki na konkurs.
- Konkurs trwa od dnia 05.04.2016 do 11.04.2016 do godziny 23:59. Zgłoszenia przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
- W konkursie mogą brać udział osoby mieszkające na terenie Polski, które lubią Nowe Horyzonty tutaj i na Facebooku oraz fanpage sponsora nagrody Wydawnictwa Replika.
- Jedna osoba może się zgłosić tylko raz!
- Wygrywa osoba, której pytanie – zdaniem autorki – będzie najciekawsze. Wyniki zostaną podane po udzieleniu przez autorkę odpowiedzi na wybrane pytania.
- Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca ma 3 dni na podanie danych do wysyłki nagrody. W przypadku wygranej – osoby biorące udział w konkursie zgadzają się na publikację imienia i nazwiska.
- Wysyłka nagrody nastąpi ze strony Wydawnictwa Replika w ciągu dwóch tygodni od przesłania wyników.
- Nie odpowiadam za przesyłki zagubione na poczcie.
- Nagrodą w konkursie jest książka Miłość raz jeszcze?Joanny Kruszewskiej.
Konkurs organizowany jest na blogu.
- W komentarzu pod postem konkursowym proszę o udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie.
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu, oczywiście w trakcie trwania konkursu, nie po zakończeniu.
- Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
- Nieprawidłowe zgłoszenia nie będą brane pod uwagę!

Warunki, jakie powinniście spełnić, aby Wasze zgłoszenie zostało przyjęte to:

1. Wyrazić chęć wzięcia udziału w konkursie.
2. Podać swój e-mail.
3. Osoby anonimowe proszone są o podpisanie się imieniem i nazwiskiem (lub pierwsze trzy litery nazwiska).
4. Polub fanpage sponsora nagrody <tutaj> oraz organizatora konkursu <tutaj> oraz zostań publicznym obserwatorem bloga (lewy pasek) – podaj dane profilu Facebook oraz nick, którym posługujesz się na blogu.
5. Miło będzie, jeżeli udostępnisz informację o tym poście na swojej tablicy.
6. Wykonaj zadanie konkursowe.

Przykład zgłoszenia:
Zgłaszam się!
E-mail:
Imię i nazwisko:
Lubię/obserwuję jako:
Odpowiedź:


ZADANIE KONKURSOWE:

Każdy uczestnik konkursu może zadać najwyżej 3 pytania, spośród których autor wybierze najciekawsze i na nie odpowie, a jedno, które najbardziej przypadnie pisarzowi do gustu, zostanie nagrodzone książką.
Jedna prośba, nie powtarzajcie notorycznie tych samym pytań oraz nie wykorzystujcie plagiatu, proszę Was o oryginalność i zadawanie autorom urozmaiconych pytań.

Powodzenia!

Bardzo Was proszę, dokładnie przeczytajcie regulamin, abym nie musiała odrzucać nieprawidłowych zgłoszeń.

 UWAGA!
22-24 kwietnia 2016 roku odbędą się V Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. W sobotę 23 kwietnia w godzinach 13.00-14.30 na stoisku nr 60 odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Kruszewską. Dlatego zwycięzca konkursu będzie mógł udać się na Targi i zgłosić się po autograf pisarki. :)


9 komentarzy:

 1. Zgłaszam się!
  E-mail: iza.81@o2.pl
  Imię i nazwisko: izabela Wyszomirska
  Obserwuję bloga jako: izabela81
  Odpowiedź:

  1. W "Miłość raz jeszcze" porusza Pani temat związków i małżeństwa, o miłości wymagającej poświęceń. Czy zatem małżeństwo to nieustanna walka między sobą, a może jednak walka o miłość? I kiedy warto toczyć te bitwę, poświęcać się (i czy w ogóle), a kiedy lepiej odpuścić?

  2. Matka Maćka jest nadopiekuńcza, a on sam wydaje się być maminsynkiem. A jak Pani poradziłaby sobie z nadopiekuńczą matką w stosunku do swojego partnera/męża?

  3. "Na litość, jakim cudem dała się tak rozczłonkować? Każda cząstka jej dotychczasowego życia została zapakowana do pudełka mniejszego lub większego i wywieziona lub wyniesiona na strych lub do piwnicy. Odstawiona w kąt, powoli pokrywała się kurzem i kazała o sobie zapomnieć." - czy gdyby znalazła się Pani w podobnej sytuacji, czy pozwoliłaby Pani na to, aby dać teściowej tak potraktować swoje ukochane rzeczy?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama zamieszkuję obok Białegostoku, więc z miłą chęcią zadam pytania autorce :)
  Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Sylwka S.
  Lubię jako: Sylwia K.
  E-mail: sylwka.sk91@wp.pl
  1. Gdyby miała zaprosić Pani kogoś kto jeszcze nie był w Pani rodzinnych stronach, jakby Pani to zrobiła. W jakie miejsca by Pani ich zabrała? I co chciała najbardziej pokazać?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  Pozdrawiam
  Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się :)
  e-mail: kociara.mojepasje@poczta.pl
  obserwuję/lubię jako: Kociara/Karolina K.
  Pytania:
  1. Co uważa Pani za swój największy sukces?
  2. Z czego czerpie Pani największą inspirację i co najbardziej Pani przeszkadza podczas pisania książki?
  3. Czy ma Pani pod swoim dachem jakiegoś zwierzaka? Jeśli tak to jaka jest jego historia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  E-mail: martucha180@tlen.pl
  Imię i nazwisko: Marta Korycka
  Lubię/obserwuję jako: ze swego bloga
  Odpowiedź:
  1) Co zrobiłaby Pani raz jeszcze?
  2) O co mogłaby Pani wytoczyć wojnę, małą lub dużą?
  3) Dużo Pani czyta i to od dawna. Czego Pani szuka w książkach? Co daje Pani czytanie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  E-mail: katarzyna.piwoda@gmail.com
  Imię i nazwisko: Kasia Piwoda
  Lubię/obserwuję jako: Kasia Piwoda
  Odpowiedź:
  1. Czy zanim Pani zacznie pisać powieść, wie Pani jak się potoczą losy bohaterów od początku do końca, i nie chce Pani nic zmienić, czy jednak dopuszcza Pani, że mogą się zbuntować i wybrać własną drogę i wtedy powieść wygląda całkiem inaczej, niż wcześniej Pani sobie zaplanowała?
  2. Co Pani daje pisanie, czy to jest tylko i aż praca, spełnienie najskrytszych marzeń, hobby, radość, a może sposób na odreagowanie? I jakie są tego negatywne strony (o ile w ogóle są jakieś) z punktu widzenia autora (bo pozytywne, to przede wszystkim my, czytelnicy, odbieramy ciesząc się z każdej kolejnej wydanej książki!)
  3. Czy w trakcie pisania swoich powieści dzieliła się Pani ich fragmentami ze swoimi najbliższymi, może z kimś z rodziny, albo z
  przyjaciółką? Czy raczej nikt nie miał takiej możliwości, bo nie chciała Pani się sugerować czyjąś opinią i wolała Pani dokończyć
  książkę po swojemu?
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  E-mail: gabolek000@o2.pl
  Lubię jako: Gabriela M.
  Obserwuję jako: Gab riela
  Odpowiedź:

  1. Bardzo ciekawi mnie, dlaczego nie sięga Pani po kryminały, skoro tak bardzo lubi Pani czytać książki i właściwie nie pomija żadnego gatunku?

  2. Męstwo, bezinteresowność, otwartość na świat, dobroć, agresywność, stanowczość, nieśmiałość, chciwość... Są to przypadkowe cechy, którymi mogą odznaczać się bohaterowie książkowi. A jakie cechy musi według Pani posiadać postać, by stać się ulubieńcem czytelników? Jaka musi ona być?

  3. Lektury szkolne. Jedni uważają je za wytwór bardzo dobry, potrzebny i w pełni zgadzają się z tym, by dzieci czytały książki wcześniej ustalone przez nauczyciela. Inni mówią natomiast, że lektury są złe, ponieważ zniechęcają do czytania książek, gdyż są narzucane z góry, trzeba je przeczytać w danym terminie, a jeśli nie, to uczeń otrzymuje stosowną ocenę. Niektórzy sądzą, że właśnie przez to tak niewielu Polaków czyta książki, gdyż nie kojarzą ich z tymi dziełami, które są ciekawe i naprawdę dobre, tylko z tymi narzuconymi wcześniej książkami, przez co nie patrzą na czytanie jako na przyjemność, ale na przymus. Jakie jest Pani zdanie o lekturach szkolnych i co o nich sądzi? Potrzebne czy zbędne?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam sie!
  E-mail: aga1745@wp.pl
  Imię i nazwisko: Agnieszka Kosińska
  Lubię/obserwuję jako: Agnieszka Kosińska/Molek Molek
  Odpowiedź:
  1. Pani debiut "Aby do mety" opowiada o kobiecie, która uparcie próbuje zaciągnąć ukochanego przed ołtarz. Czy stawiając sobie jakiś cel, dąży Pani do jego realizacji za wszelką cenę?

  2. Jak "Na trzy sposoby" radzi sobie Pani z problemami dnia codziennego?

  3. Sama przeżyłam mieszkanie z Teściową, więc wiem co to znaczy ;) Jak pomocna i wspaniała by ona nie była, nigdy nie będzie to komfortowe. Jaką jedną radę dałaby Pani kobietom w takiej sytuacji?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  E-mail: edyta.cha@wp.pl
  Imię i nazwisko: Edyta Chmura
  Lubię/obserwuję jako: Edyta Chmura
  Odpowiedź:
  1. W Pani książkach możemy poznać różne oblicza miłości. Jest to niewątpliwie temat często pojawiający się w literaturze. Ważne jest jednak jak ukazuje się relacje międzyludzkie, jak realistycznie pisarz potrafi opisać te uczucia. Jak Pani sobie radzi z ubraniem w słowa tego, co ulotne, potwierdzane czynami, trudne do nazwania? Czy jest coś, czego nie potrafiłaby Pani wyrazić, opisać słowami?
  2. "Małych wojen" i "Awarii uczuć" nie da się uniknąć w związku. Trzeba pokonać kryzys i zdecydowanie podążać "Aż do mety". Niestety czasami miłość się wypala i nie warto walczyć z wiatrakami, gdzieś po drodze zginęło to najważniejsze. A może jednak "Miłość raz jeszcze?". Ile szans dałaby Pani miłości?
  3. Jaki według Pani powinien być idealny czytelnik? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  E-mail: vicky-7@o2.pl
  Imię i nazwisko: Dagmara Męcina
  Lubię na fb jako: Dagmara Męcina
  Obserwuję blog jako: Wiktoria Guziewicz
  Udostępniam: https://plus.google.com/u/0/114865288098540414815/posts
  Odpowiedź:
  1. Czy jest Pani szczęśliwa? Nie w związku, nie jako przyjaciółka, tylko tak po prostu, jako osoba, której jest dobrze w życiu.
  2. Jest Pani pisarką, ale też czytelnikiem. Jaka książka poruszyła Panią najbardziej i dlaczego. Czy przez utożsamienie się z bohaterem, czy może przez podobieństwo przeżyć?
  3. Jaką inną pasją zastąpiłaby Pani pisanie i czytanie książek (gdyby okazało się, że tego już Pani nie może robić)?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia