Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 23 lutego 2016

Nowości Wydawnictwa JaguarNowości Wydawnictwa Jaguar.


TAK SŁODKO
TAMMARA WEBBER

Tytuł oryginalny: The Sweet
ISBN: 978-83-7686-404-4
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Ewa Bobocińska
Kategoria: dla młodzieży
Cena: 34,90
Data premiery: 22.02.2016

Opis:
On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie. Ona jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu. Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować. Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Winn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: Słodki.


W DZICZY
FIONA WOOD

Tytuł oryginalny: Wildlife
ISBN: 978-83-7686-431-0
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Grzegorz Komerski
Kategoria: dla młodzieży
Cena: 34,90
Data premiery: 17.02.2016

Opis:
Szesnastoletnia Sib wybiera się na zieloną szkołę – wraz z klasą ma cały semestr spędzić w spartańskich warunkach zagubionego w górach obozu, gdzie poza mnóstwem nauki czeka ją mnóstwo wysiłku fizycznego i groza wspólnego mieszkania z rówieśnikami. Tego wszystkiego Sib mogła się oczywiście spodziewać. Czy jednak poradzi sobie, gdy do tych problemów dojdzie głęboki kryzys w przyjaźni i coraz bardziej skomplikowana historia miłosna?
Natomiast Lou – nowa dziewczyna w klasie – ani myśli się integrować i dostosowywać do nowych kolegów i koleżanek. Wciąż przeżywa dramat, który rozegrał się w jej życiu prawie rok wcześniej i chce jedynie, by wszyscy dali jej święty spokój. Do świata żywych wraca dopiero, gdy nie może dłużej znieść intryg, których sieć coraz mocniej oplata Sib i jej najlepszą przyjaciółkę Holly.

Recenzje:
„Podwójna, prowadzona z perspektywy dwóch głównych bohaterek, narracja znakomicie podkreśla intensywność ich najgłębszych, duchowych przeżyć – stopniowej utraty niewinności i ostrożnych prób znalezienia sobie miejsca w nieprzyjaznym, obcym otoczeniu. Głosy Sib i Lou tchną szczerością, bezbronnością i wrażliwością, które żadnego czytelnika nie pozostawią obojętnym.”
– Publisher's Weekly

„Wood snuje pochłaniającą i krzepiącą opowieść, przesyconą szczerością, brakiem zakłamania i dogłębną znajomością zakamarków ludzkiej psychiki. Opowieść o znaczeniu odwagi, przyjaźni i wiary w siebie.” - Booklist


I STAŁ SIĘ CUD
LIN STEPP

Tytuł oryginalny: Making Miracle
ISBN: 978-83-7686-432-7
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Ewa Bobocińska
Kategoria: literatura dla kobiet, obyczajowa
Cena: 37,90
Data premiery: 24.02.2016

Opis: Zola zawsze była trochę inna niż wszyscy. W połowie Tahitanka, z czarnymi długimi włosami i ciemnymi oczami, w połowie góralka. Obecnie prowadzi sklepik z pamiątkami w małej górskiej miejscowości i cieszy się urokiem otoczenia. Ale to nie wszystko… Obdarzona jest bowiem nadzwyczajnym darem przewidywania przyszłości… Pewnego dnia poznaje Spencera Jacksona. Stopniowo odkrywają, że łączy ich niezwykła więź. Podobne doświadczenia z przeszłości postawią ich na wspólnej drodze do pokonania kompleksów wynikających z odrzucenia. Czy stanie się cud?


PIEŚŃ WISIELCA
JAMES OSWALD

Tytuł oryginalny:
ISBN: 978-83-7686-403-7
Oprawa: miękka
Format: S6
Liczba stron:
Tłumacz: Zuzanna Byczek
Kategoria: kryminał
Data premiery: 10.02.2016
Cena: 39,90

Opis:
“Pieśń wisielca” to trzecia powieść z serii o inspektorze Anthonym McLeanie, której akcja ma miejsce w Edynburgu. Sprawa odnalezionego w pustym domu wisielca, dla edynburskiej policji wydaje się być kolejnym samobójstwem. Kilka dni później zostają jednak znalezione kolejne dwa ciała.
Liny, na których wiszą, i węzły zadzierzgujące pętle są identyczne, jak w przypadku pierwszej ofiary. Im McLean kopie głębiej, tym bardziej schodzi do świata, w którym rzeczywistość staje się nieoczywista, a najbardziej irracjonalne odpowiedzi wydają się jedynymi możliwymi wyjaśnieniami.


KRONIKI WARDSTONE: KREW STRACHARZA
JOSEPH DELANEY

Tytuł: Cień przeznaczenia
ISBN: 978-83-7686-389-4
Seria: Kroniki Wardstone
Tłumaczenie z języka angielskiego: Paulina Braiter
Tytuł oryginału:
Oprawa miękka
Kategoria: dla młodzieży, horror, fantasy
Wiek: 10+
Data wydania: 24.02.2016
Cena 29,90

Opis: Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.

Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy nie spodziewał się, jak wiele będzie musiał poświęcić w imię szlachetnych celów...

8 komentarzy:

 1. Z wymienionych książek interesuje mnie tylko "Tak blisko...". Reszta mnie na razie nieciekawi. Poczekam na jakieś recenzje i wtedy zobaczymy, może do którejś zmienię zdanie :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tak słodko" i "I stał się cud" są bardzo, bardzo interesujące! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I STAŁ SIĘ CUD mogłabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowałaś mnie "Pieśnią wisielca", zapowiada się bardzo kryminalnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już jestem zakochana we wszystkich! Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno przeczytam "Tak słodko" :-) i chyba jeszcze skuszę się na "I stał się cud", bo chyba warto tę pozycję przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. zaintrygował nie opis "I stał się cud"... Z ciekawości bym przeczytała...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia