Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 15 grudnia 2015

"Arcydzieła do kolorowania" Marty Noble [RECENZJA]
Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Peter Paul Rubens czy Pablo Picasso, to jedni z bardziej znanych i cenionych malarzy jakich świat posiadał. Ich dzieła można spotkać w galeriach czy prywatnych zbiorach na całym świcie. Nie znajdzie się osoby, która nie wiedziałaby kim są Ci artyści. Wydawnictwo PWN zaprasza czytelników oraz miłośników sztuki w podróż przez różne style i nurty w malarstwie. Przedstawiają coś, czego jeszcze nie było w kategorii kolorowanek antystresowych dla dorosłych.Niniejsza kolorowanka jest sprzedawana w komplecie z książką, w której znajdują się wybrane reprodukcje dzieł sztuki niektórych z wybitnych artystów, w tym między innymi Rafaela, Pierre-Auguste Renoira, Edgar Degasa, Paul Gaugina czy Claude Moneta. Obrazy są pięknie przedstawione, w dodatku opatrzone są krótką notatką biograficzną o autorze.


Drugi zeszyt (kolorowanka) ma służyć do samodzielnego uzupełnienia obrazów według przedstawionych pierwowzorów umieszczonych w zeszycie pierwszym. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do tego, aby kierować się oryginałami, można równie dobrze przedstawić własną i niepowtarzalną wersję Mona Lisy, bądź eksperymentować i użyć techniki, którą posłużył się Pablo Picasso na obrazach Leonarda da Vinci, czy też wykorzystać kolorystykę z obrazu Dziewczyna z perłą na obrazie Piękny świat i odwrotnie. Macie tutaj ogromne pole do popisu.Przejdźmy do części technicznej.
W obu zeszytach umieszczono po 56 obrazów pędzla doskonałych artystów, które zostały podpisane i ułożone alfabetycznie według nazwiska autora. Szkice do kolorowania są znacznie większe i nieco się różnią jak przedstawia je zeszyt do reprodukcji. 


Dużym plusem jest to, że na jednej kartce został umiejscowiony jeden szkic. Kartki nie są sztywne, ale nie przebijają koloru na drugą stronę. W zasadzie, choćby nawet przebijały to nie wyrządzą żadnej szkody, bowiem nie zniszczą tego- czego nie ma- na odwrotnej stronie. Książki są klejone, każda kartka jest oznaczona linią przerywaną i jeżeli koś ma ochotę, to śmiało może wyciąć dany obraz, oprawić go i powiesić na ścianie.Pomimo olbrzymiego przepychu na rynku wydawniczym w kolorowankach antystresowych Arcydzieła do kolorowania znacznie się wyróżniają na tle innych. Wydawnictwo PWN doskonale połączyło zabawę z nauką. Dodatkowo notatki biograficzne być może zachęcą czytelnika do pogłębienia wiedzy na temat danego malarza. Dla osób, które pasjonują się malarstwem mogą stanowić idealny prezent. Polecam te zeszyty również osobom, które popadły w szał kolorowania i chcą sięgnąć po coś nowego i świeżego, aniżeli esy floresy, bowiem Arcydzieła do kolorowania, to coś nietuzinkowego w kategorii kolorowanek dla dorosłych. Polecam.


Tytuł: Arcydzieła do kolorowania
Autor: Marty Noble
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: grudzień 2015
Liczba stron: 204
Gatunek: Kolorowanki
Moja ocena: 6/6

Źródło zdjęć: Wszystkie zdjęcia zawarte w poście należą do właścicielki bloga Nowe Horyzonty.


Recenzja napisana w ramach współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN. Dziękuję za możliwość kreatywnego spędzenia czasu.

3 komentarze:

 1. Będę dzisiaj pisać o podobnym, kreatywnym pomyśle na spędzenie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, kreatywny i coś dla mnie! :) Chyba się w zaopatrzę! :)
  Pozdrawiam!

  Obserwujemy i zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia