Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 10 listopada 2015

Zapowiedź: "Dom na wschodniej"

Dom na Wschodniej” – nagrodzony debiut Sabiny Jakubowskiej
Książka o sekretach u progu dorosłości

Doro to „ten nowy”. Przeprowadzając się z mamą i siostrą do podkrakowskich Jadownik, jeszcze nie wiedział, że właśnie tam, gdzie z pozoru niespiesznie płynie podmiejskie życie, rozpocznie się jego wielka życiowa przygoda.

Jakie tajemnice kryje dom na Wschodniej? Kim jest mieszkająca tam ekscentryczna starsza pani i jej niecodzienni podopieczni? Jaką zagadkę kryją tajemnicze korale i klucz, który być może otworzy drzwi do emocjonującej przygody?

Późny, znakomity debiut Sabiny Jakubowskiej „Dom na Wschodniej”, doceniony w konkursie Promotorzy Debiutów Instytutu Książki i Fundacji Tygodnika Powszechnego i uhonorowany Nagrodą Główną, to jedna z najgorętszych premier segmentu YA tej jesieni. Ta wzbudzająca emocje powieść zabiera czytelnika w świat ludzi u progu dorosłości, który tętni życiem pod szarym płaszczem codzienności.

Wielowymiarowa fabuła w nieoczekiwany sposób splata na swoich kartach losy bohaterów – zarówno tych dorastających, jak i dorosłych. Mimo że jest to literatura skierowana do młodzieży, ekscytująca i pełna młodzieńczych emocji, to spektrum poruszanych w niej wątków znacznie wykracza poza swój segment. Naświetlenie problemów społecznych, z którymi – niestety – spotykamy się na co dzień, sprawia, że lektura wciągnie także dojrzałego czytelnika. Sabina Jakubowska wspaniale wykreowała mnogość barwnych postaci (bohaterowie są w różnym wieku, mają odmienne, lecz na ogół trudne życiowe doświadczenia, różne statusy społeczne i materialne), które budzą sympatię czytelnika w każdym wieku.

Ta książka ma wszystko, co powinna mieć powieść dla młodzieży. Jest tu przyjaźń, pierwsza miłość, tajemnica, sporo trudnych tematów i wartka, wciągająca akcja. Ta książka ma także to, co powinna mieć po prostu dobra powieść: precyzyjną kompozycję, która zgrabnie splata wszystkie wątki i ujmującą plejadę niebanalnych bohaterów.”

Źródło: Promotorzy Debiutów

*wszystkie informacje zawarte w poście należą do Wydawnictwa Relacja


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia