Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 10 listopada 2015

Wywiad(ownia) – Izabela Milik #10 (10.11.-17.11)Izabela Milik - Uważam, że jedno życie to zdecydowanie za mało, piszę więc, aby móc go powielać w nieskończoność. A gdy nie piszę to wychowuję dwóch synów i pracuję w korporacji. Ze wszystkich cudów świata najbardziej zachwycam się ludźmi i to z nich właśnie czerpię inspirację. Powieść "Z teściową za pan wróg" jest moim debiutem literackim, jeśli Wam się spodoba, wyciągnę z szuflady kolejne historie.” (notatka autorska)
Wywiad(ownia):
- Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Nowe Horyzonty.
- Sponsorem nagrody jest
autorka Izabela Milik. Bardzo dziękuję za przeznaczenie książki na konkurs.
- Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu..
- Konkurs trwa od dnia
10.11.2015 do 17.11.2015 do godziny 23:59. Zgłoszenia przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
- Ogłoszenie wyników nastąpi po udzieleniu przez autorkę odpowiedzi na wybrane pytania.
- Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca ma 3 dni na podanie danych do wysyłki. (Nagroda wysyłana jest wyłącznie na terenie kraju).
- Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz książki
Z teściową za Pan wróg
- Jedna osoba może się zgłosić tylko raz!
- Wygrywa 1 osoba.
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu, oczywiście w trakcie trwania konkursu, nie po zakończeniu.Warunki jakie powinniście spełnić, aby Wasze zgłoszenie zostało przyjęte to:
1. Podaj swój e-mail
2. Jeżeli masz ochotę polub fanpage
autorki oraz organizatora konkursu
3. Miło będzie jeżeli udostępnisz ten post na swojej tablicy.
4. Wykonaj zadanie konkursowe.


ZADANIE KONKURSOWE:
Od dzisiaj przez cały tydzień macie możliwość zadawania pytań. Każdy uczestnik konkursu może zadać najwyżej 2 pytania, autor spośród wszystkich pytań wybierze maksymalnie 10 i na nie odpowie, a jedno, które najbardziej przypadnie pisarzowi do gustu zostanie nagrodzone książką.
Jedna prośba, mianowicie zauważyłam, że niektórzy powtarzają notorycznie te same pytania, stąd proszę Was o oryginalność i zadawanie autorom zróżnicowanych pytań.

Powodzenia!

Zainteresowanych zapraszam na recenzję książki KLIK15 komentarzy:

 1. wrobel.g89@gmail.com

  1. Czy Pani debiut ma coś wspólnego z Pani teściową? Jakie stosunki panują między Panią , a właśnie teściową? Czy jest przysłowiowym "wrogiem"?
  2. Uważa Pani, że jedno życie to za mało. Ile więc maksymalnie mogłaby ich Pani mieć i jakby one wyglądały?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. 1, Jak się Pani czuje, gdy widzi Pani swoją własną książkę na półkach w księgarniach lub u kogoś w domu?
  2. Czy Pani bohaterowie mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy może przypominają z wyglądu lub charakteru kogoś z Pani przyjaciół, znajomych, czy rodziny, a może mają takie same imiona, czy może są tylko i aż wytworem Pani wyobraźni?
  Pozdrawiam
  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. molek414@gmail.com

  1. Widzę, że jest Pani osobą której życie jest poukładane. Jaka jest najbardziej zwariowana rzecz jaką Pani kiedykolwiek zrobiła?
  2. W związku z Pani pisarskim debiutem, ciekawi mnie jak Pani w codziennym życiu godzi oczekiwania i potrzeby swojej rodziny z najbliższym otoczeniem, np. z teściową?

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Teściowa Oli, "niańczy" ją i powolnymi krokami wytrąca z równowagi. A jak według Pani powinna wyglądać idealna teściowa, jakie cechy powinna mieć?
  2. Mówi się, że ślub bierze się nie tylko z mężem/żoną, ale i z teściami. Co Pani o tym myśli?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się
  1. Wspomnienie z dzieciństwa, które pamięta Pani do dziś?
  2. W kawałach teściowa zawsze jest tą złą, w Pani książce również, nadgorliwa, wciąż się wtrącająca, wszystko wiedząca. Czemu akurat taka tematyka? Czy dlatego, że jednak w książce nie jest sama fikcja literacka?
  sylwka.sk91@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Wydaje się, że bardzo dużo osób teraz wydaje książki, jak to było w Pani przypadku, czy udało się to Pani bez problemu i od razu trafiła Pani na wydawcę, który był chętny do jej wydania, czy wymagało to jednak trochę więcej czasu i cierpliwości z Pani strony?
  2. Jak zareagowali Pani znajomi, gdy dowiedzieli się o Pani książce, nie chodzi mi tu o najbliższych, którzy na pewno byli dumni i bardzo się cieszyli, ale czy byli tacy, którzy skrytykowali sam fakt jej wydania, bez przeczytania, po prostu z zazdrości (np. teściowa ze względu na tytuł ;-) )?

  Pozdrawiam :-)
  katarzyna.pacyniak@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  1. Jaka jest Pani ulubiona gra z dzieciństwa?
  2. Jakie jest Pani ulubione wspomnienie z dzieciństwa?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Moją teściową uwielbiam (już 6 lat i mam nadzieję, że to się nie zmieni), a jaka według Pani powinna być idealna teściowa?
  2. Czy była Pani w tym roku grzeczną dziewczynką i co chciałaby dostać od Mikołaja? ;)

  Pozdrawiam
  antoniak24@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. apricort@poczta.onet.pl

  Czy kiedykolwiek stworzyła Pani bohatera, który stał się tak bliski, iż wiedziała Pani, że pozostanie z nią już na zawsze? Kogoś, kto siedzi z tyłu głowy, komentuje rzeczywistość, czasami przemawia Pani ustami? Takie alter ego...?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pedagogiem i zajmuję się między innymi wydajną pracą, motywacją, organizacją procesu uczenia się. Chciałabym zatem się dowiedzieć, w jaki sposób pisała Pani książkę - przy biurku, a może w łóżku? O określonych porach i z przerwami, czy prawie jednym tchem? Podjadając coś, czy tylko przy kawie lub herbacie? A może zupełnie zapominała Pani o tak trywialnych czynnościach jak jedzenie i picie? Jestem zwyczajnie ciekawa, jak wygląda proces twórczy w Pani przypadku! Będzie mi miło, jeżeli będę się mogła dowiedzieć nieco więcej o Pani pracy! :)


  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Jako mama dwóch chłopaków jakie tytuły wpisałaby Pani na listę lektur obowiązkowych?
  2. gdzie i w jaki sposób najchętniej chciałaby Pani spędzać urlop a gdzie i w jaki sposób spędza Pani urlop :) ?

  nikolsosna@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. „Najtrudniejszy pierwszy krok, za nim innych zrobisz sto” – ma się ochotę zaśpiewać, widząc tak pozytywne opinie o Pani debiucie. Pozostaje czekać na te kolejne historie, które tłoczą się w szufladzie :) Nie boi się Pani wyzwań, z podniesioną głową dąży Pani do realizacji marzeń. Wielu ludzi, pragnących zmian, woli jednak narzekać i siedzieć na kanapie. Jak zmotywowałaby ich Pani do działania, do optymistycznego patrzenia w przyszłość?
  2. "Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czytając tytuł ma się wrażenie, że chciała Pani wprowadzić własne doświadczenia w świat czytelniczy. Do jakiej bohaterki literackiej porównałaby Pani swoją teściową? Byłaby to Gertruda Poniatowska z "Moralność Pani Piontek" M.Witkiewicz, Ada Łęcka z "Teściową oddam od zaraz"
  Małgorzaty J. Kursa, a może jakaś inna bohaterka?
  2. Inspirują Panią ludzie, moje pytanie więc brzmi: Jaka postać rzeczywista lub fikcyjna była Pani największą życiową inspiracją ?Proszę uzasadnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dodaję maila bo zapomniałam: nataliasobota.sdz@gmail.com :)

   Usuń
 14. 1. Idą Święta Bożego Narodzenia,jaki idealny prezent powinien znaleźć się pod Pani choinką?
  2. Czy lubi pani czekoladę? (pytanie mojego synka ;) )
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia