Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 23 października 2015

ZAPOWIEDŹ: "Stigmata" Beatrix Gurian

Kiedy mroczna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć...

,,Stigmata” to obowiązkowa pozycja dla Young Adults, skierowana także do wszystkich miłośników thrillerów psychologicznych w mistyczno-kryminalnym klimacie. Bohaterką powieści Beatrix Gurian jest Emma, która szukając morderców matki, wpada w pułapkę zastawioną przez szaleńca.Po śmierci matki Emma dostaje anonimową przesyłkę, w której znajduje się czarno-białe zdjęcie małego dziecka i polecenie, by zaczęła szukać morderców swojej matki. Wszystko wskazuje na to, że znajdzie ich na elitarnym obozie młodzieżowym w starym zamku w górach. Na miejscu dziewczynie wpadają w ręce kolejne fotografie, które z całą pewnością mają związek z przeszłością matki. Jednocześnie dochodzi do serii niewyjaśnionych wydarzeń, w których biorą udział uczestnicy obozu. Tajemnicze komnaty, sekretne przejścia, dziwne zbiegi okoliczności. Życie dziewczyny oraz kilku innych uczestników obozu stopniowo zmienia się w koszmar. Staje się jasne, że ktoś wciąga ich w niebezpieczną grę. Czy Emma zdoła we właściwy sposób odczytać znaki i uratować swoje życie?


Beatrix Gurian w mistrzowski sposób buduje napięcie. Krok po kroku odsłania elementy misternie skonstruowanej układanki, zwodzi czytelnika i doprowadza do zaskakującego finału.


,,Słyszę tylko to samo cichutkie kwilenie, które słyszałam już pierwszej nocy, ale już nie okrywam się gęsią skórką. Jakby nadmiar śmierci otworzył mi oczy i teraz już wiem, czego trzeba się naprawdę bać, a co jest tylko pozorem. Ten płacz to zwykły odgłos starego budynku A to znaczy, że mi się udało, że rzeczywiście trafiłam do zamkowych piwnic.”
(fragment książki)


Autorem zdjęć do książki jest Erol Gurian, uznany i wielokrotnie nagradzany fotograf.


Beatrix Gurian – studiowała wiedzę o teatrze i literaturoznawstwo. Pracowała jako redaktor w telewizji. Obecnie pisze powieści dla młodzieży i dorosłych oraz prowadzi warsztaty pisarskie. „Stigmata”, dedykowana nastoletnim czytelnikom, została sprzedana w Niemczech w ponad 200 tysiącach egzemplarzy.


Autor: Beatrix Gurian
Tytuł: ,,Stigmata”
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 382
Premiera: 21 października 2015

* wszystkie informacje zawarte w poście należą do Wydawnictwa Muza oraz Business & Culture


1 komentarz:

  1. Zapowiada się cudowne! Spotykam się z tą powieścią po raz pierwszy, jednak opis fabuły bardzo mnie zaciekawił i jestem pewna, że będę polowała na tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia