Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 6 października 2015

Wywiad(ownia) – Magdalena Witkiewicz #5 ( 06.10 - 13.10)

Jestem pisarką. Piszę czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych w lekkim, a nawet bardzo lekkim stylu. Staram się rozśmieszać i wzruszać. Dla dzieci i dla dorosłych. I „tylko dla dorosłych” również.
Podobno moje powieści poprawiają nastrój. Są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni. Moje książki zawsze kończą się dobrze. Niezależnie jakie przeciwności losu napotykają bohaterów na swojej drodze – zawsze potem żyją „długo i szczęśliwie”.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów” (Informacje zaczerpnięte ze strony autorki KLIK)
Utwory: Milaczek, Panny Roztropne, Opowieść niewiernej, Ballada o ciotce Matyldzie, Lilka i spółka, Szkoła żon, Zamek z piasku, Pensjonat marzeń, Szczęście pachnące wanilią, Lilka i wielka afera, Pierwsza na liście, Moralność pani Piontek, Po prostu bądź.


Fot. Własność autorki

Wywiad(ownia):
- Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Nowe Horyzonty.
- Sponsorem nagród jest autorka
Magdalena Witkiewicz. Bardzo dziękuję za przeznaczenie książki na konkurs.
- Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu..
- Konkurs trwa od dnia
06.10.2015 do 13.10.2015 do godziny 23:59. Zgłoszenia przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
- Ogłoszenie wyników nastąpi po udzieleniu przez autorkę odpowiedzi na wybrane pytania.
- Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca ma 3 dni na podanie danych do wysyłki. (Nagroda wysyłana jest wyłącznie na terenie kraju).
- Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz książki „
Po prostu bądź
- Jedna osoba może się zgłosić tylko raz!
- Wygrywa 1 osoba.
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu, oczywiście w trakcie trwania konkursu, nie po zakończeniu.Warunki jakie powinniście spełnić, aby Wasze zgłoszenie zostało przyjęte to:
1. Podaj swój e-mail
2. Jeżeli masz ochotę polub fanpage
autorki oraz organizatora konkursu
3. Miło będzie jeżeli udostępnisz ten post na swojej tablicy.
4. Wykonaj zadanie konkursowe.


ZADANIE KONKURSOWE:
Od dzisiaj przez cały tydzień macie możliwość zadawania pytań. Każdy uczestnik konkursu może zadać najwyżej 2 pytania, autor spośród wszystkich pytań wybierze maksymalnie 10 i na nie odpowie, a jedno, które najbardziej przypadnie pisarzowi do gustu zostanie nagrodzone książką.
Jedna prośba, mianowicie zauważyłam, że niektórzy powtarzają notorycznie te same pytania, stąd proszę Was o oryginalność i zadawanie autorom zróżnicowanych pytań.

Powodzenia!
27 komentarzy:

 1. 1.Jest Pani bez dwóch zdań kobietą sukcesu. Pani książki uwielbiają wszyscy, a w szczególności kobiety w tym i ja :) Moje pytanie brzmi : Jak stać się kobieta sukcesu, ale"nie stracić głowy"?
  2. Gdyby miała Pani możliwość na jeden dzień stać się dowolną istotą rzeczywistą lub fikcyjną to kim chciałaby Pani być i dlaczego?

  nataliasobota.sdz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kto kocha naprawdę
  Będzie kochać zawsze
  Gniew zmieni w kochanie
  A zdradę w niepamięć

  Nie oceniaj mnie
  Ani dobrze ani źle
  Po prostu bądź po prostu bądź i patrz
  Po prostu bądź po prostu bądź i patrz " 1. Witam chciałabym zapytać jakie piosenki panią inspirują, jakich utworów słucha pani pisząc i tworząc swoje powieści? 2. Gdyby miała pani możliwość ułożyć słowa przysięgi małżeńskiej na własny ślub jak one by brzmiały? 3. "Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza.
  Równie cicho odchodzi niezauważona." W jaki sposób w formie poetyckiej zakomunikowałaby pani, że właśnie się szczęśliwie i z wzajemnością zakochała?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy może pani podzielić się przepisem na dobrą książkę, którą czyta się z przyjemnością i która nie powiela utartych schematów, wałkowanych do znudzenia?
  2. Kiedy po raz pierwszy postanowiła pani napisać książkę i jakie kroki podjęła pani, aby ją wydać? Czy musiała pani pisać do wielu wydawnictw, czy może przebiegało to w całkiem inny sposób?

  Pozdrawiam serdecznie i sonecznie ;)
  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Konkurs kończy się 13 pażdziernika w którym są moje urodziny ,żeby było śmiesznie to w piątek o 13. Czy wierzy Pani w pecha i czy często go Pani miewa ?Jaka najbardziej pechowa sytułacja Panią kiedyś spotkała?Przepis na najlepsze ciasto na pochmurne dni i na chandrę..Jolanta Dzik

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja poza konkursem jeśli można. :) Moich pytań proszę nie brać pod uwagę.

  1. Czym jest dla Pani słowo?
  2. Załóżmy, że może Pani rano obudzić się w świecie przedstawionym w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała?

  Pozdrawiam, Izunia R.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. W jaką postać literacką na jeden dzień by chciała Pani się wcielić jakby była taka możliwość i dlaczego?
  2. Proszę dokończyć zdanie: Najważniejsze w życiu dla mnie jest...
  nk1986@wp.pl
  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Dla mnie pisze Pani emocjami, które to później promieniują na mnie. Czasem nawet nie mam czasu na szukanie chusteczek. Poznanie do końca opowiadanej przez Panią historii wygrywa! A jak Pani czuje - jakich emocji w Pani książkach jest najwięcej, a może jakich emocji najwięcej pragnie Pani nam czytelnikom przekazać?
  2. Nazywana jest Pani specjalistką od szczęśliwych zakończeń swoich książek. A czy czytuje Pani książki, które nie kończą się szczęśliwie? Które Pani woli?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś premiera! Gratuluję!
  1. Proszę mi opisać, narysować, Pani emocje dnia dzisiejszego?
  2. W Pani książkach jest smutek potem radość, a czy doczekamy się książki gdzie najpierw jest radość potem smutek?

  Pozdrawiam serdecznie
  dana1403@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy bohaterowie Pani książek pojawiają się w Pani snach? Czy był moment, w którym śnił się Pani fragment, albo cała fabuła jakiejś Pani książki?
  2. Czy gdyby miano nakręcić film na podstawie Pani książki kogo by Pani widział w roli Pauliny, Adriana i Aleksandra (mogą być aktorzy polscy lub zagraniczni)?

  Marzena Jaroszek
  marzenagr@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Gdyby niedługo miał nastąpić koniec świata, jaką rzecz chciałaby Pani przeżyć/zrobić?
  2. Gdyby miała Pani szansę cofnąć się w czasie i naprawić jedną sprawę, co by to było?

  ewelinaja1992@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Ma Pani do wyboru skok na bungee lub spływ kajakiem, co pani wybiera? Jest Pani ryzykantką?
  2. W jaki sposób pracuje Pani nad swoim warsztatem pisarskim?

  martamrowiec1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jeśli mogłaby Pani wybrać sobie jakim zwierzątkiem chciałaby być w kolejnym wcieleniu, jakie zwierzę by Pani wybrała ? :) (nieistotne, czy wierzy Pani w teorię kolejnych wcieleń czy nie)

  2. O czym chciałaby Pani napisać książkę, aby za 100 lat sięgnęli po nią np. Pani prawnuki ?

  Pozdrawiam :)
  Ania
  Mail: zglowawchmurze@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Pani Magdo czy popularność Panią cieszy ? pomaga w pisaniu czy przeszkadza w życiu ?
  pytanie dwa : dlaczego kot a nie pies ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jako czytelniczka - podczas lektury Pani książek doświadczałam wiele uczuć, przeżyć i emocji, m.in.rosnące napięcie, ciekawość, smutek i /lub tęsknotę, radość czy rozbawienie. Jakich emocji doświadcza Pani podczas pisania? Czy opowieść powstaje wśród emocji, czy w wyniku metodycznej pracy i planu, w którym nie ma miejsca na przeżywanie?

  Czy zdarzyło się kiedyś, że zmieniła Pani zakończenie książki lub jakiś jej wątek pod wpływem rozmowy z czytelnikami czy silnych emocji związanymi z jakimś aktualnym wydarzeniem czy innym dziełem: książką, filmem, obrazem?

  pozdrawiam
  Aniela
  nadamagdamus@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Pani zdaniem: pisanie to rzemiosło czy produkt jakiegoś szczególnego stanu świadomości, wrażliwości i/lub nasycenia obrazami wyobraźni?

  Załóżmy, że jako pisarka ma Pani wpływ na swoich czytelników – a ma Pani z pewnością (jestem o tym przekonana). Jak brzmiałby Pani apel do nich skierowany?

  serdeczne pozdrowienia
  Katarzyna
  e-mail: katarzyna.muller@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Wydaje mi się, że Pani książki czytają zazwyczaj kobiety . (Mogę się mylić ;) ) Jeśli mogłaby Pani mojego chłopaka (jest wybrednym czytelnikiem ) zachęcić do przeczytania Pani twórczości jednym zdaniem, to jakby ono brzmiało ?
  2.Czytając niektóre książki jestem zachwycona fabułą, pochłaniam je dosłownie. Każde słowo, nie mogąć się oderwać od tej rzeczywistości. I potem czytam ostatnią stronę . I.. Aż mnie skręca, że autor zakończył ją tak a nie inaczej.. Mam do niego pretensje , że mógł to zrobić lepiej. Czy Pani kiedykolwiek miała w życiu takie uczucie ? Jeśli mogłaby Pani napisać nowe zakończenie danej książki to którą by Pani wybrała i jak zakończyła :)?
  Pozdrawiam
  agnieszkawoj95@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jestem osobą, która ma raczej umysł humanistyczny, przedmioty ścisłe to dla mnie czarna magia, więc podziwiam to, że oprócz umysłu humanistycznego - pisze Pani książki, ma Pani także zacięcie do przedmiotów ścisłych - skończona szkoła bankowa - jak udało się i udaje połączyć Pani te dwie dziedziny?
  2. Czytałam w jednym z wywiadów, że Pani mąż nie był na początku zadowolony z tego, że chce Pani poświęcić się karierze pisarskiej, co go w końcu przekonało?
  I tak poza konkursem - wiem, że ma Pani swoje magiczne miejsce, w którym najlepiej odpoczywa, ale gdyby go nie było, jakie miejsce w Polsce - chodzi mi o region mogłoby się nim stać?
  wersja.Asia@vp.pl


  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Ostatnio przeczytałam, że pisanie książek to 10% talentu i 90% wytrwałości, jak by Pani odniosła się do tych słów?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. E-mail: zosiasamosia.k@wp.pl

  1. Śledzę Pani przemianę na bieżąco, czy trudno jest zawalczyć o lepszą siebie? Co by Pani radziła dla osób, które również by tego chciały, ale bardzo szybko się zrażają i tracą zapał?
  2. Czy wierzy Pani w reinkarnację? Gdy ktoś z naszych bliskich jest teraz kotem, psem lub innym zwierzęciem i pojawia się w naszym życiu w określonym celu?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Nie ma marzeń lepszych czy gorszych, bo są po prostu własne. Ale zwłaszcza w dzieciństwie miewa się zaskakujące i pomysłowe, a przy tym zabawne marzenia. Czy przypomina sobie Pani takie właśnie marzenie z okresu, gdy była Pani małą dziewczynką?
  2. "Żegnaj - ktokolwiek wymyślił to słowo, powinien smażyć się w piekle." - takie słowa można przeczytać w "Utracie" Rachel Van Dyken. Za powstanie jakiego słowa otworzyłaby Pani bramy raju?
  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy bycie z wykształcenia marketerem pomogło pani "przebić" się z książką, trafić do odpowiednich ludzi?
  2. Czy żal pani głównej bohaterki własnej książki że jej losy tak się komplikują? I czy ma pani z tego powodu czasem wyrzuty sumienia?

  Pozdrawiam

  89supermaster@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Gdyby mogła Pani podziękować publicznie tylko jednej osobie, to kto by był i za co konkretnie chciałaby Pani tej osobie podziękować? Czy byłby to Wydawca, Rodzice, przyjaciel?
  2. Czy "Pani Domu" jest perfekcyjna?
  szczesliwamama95@gmail.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 23. 1- „– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych” (Nina George „Lawendowy pokój”). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  2- Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jak według Pani mógłby wyglądać świat idealny ?
  2. Czego według Pani brakuje zabieganemu na co dzień społeczeństwu, a mają to książkowi bohaterowie?
  paulinka.o@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Uwielbiam operę, teatr, galerie sztuki. Od czasów liceum postanowiłam sobie, że będę regularnie brała udział w wydarzeniach kulturalnych. Który rodzaj kultury lubi Pani najbardziej? U mnie od paru lat jest to opera- moja ulubiona to "Carmen" :)
  2. Dużo Pani podróżuje. Ja również kocham wycieczki, i piesze, i rowerowe. Głównie po Polsce, też kocham polskie góry. Jakie podróże planuje Pani w najbliższym czasie? I dlaczego akurat tam?
  aniawolniak12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia