Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 20 października 2015

Wywiad(ownia) – Agnieszka Lingas-Łoniewska #7 (20.10.-27.10)Agnieszka Lingas-Łoniewska. Wrocławianka, pisząca książki łączące sensację z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków. Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: Książki Moja Miłość i 31.10 Halloween po polsku oraz Zatrute pióra. Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.” (Informacje zaczerpnięte ze strony Wydawnictwa Novae Res KLIK)
Autorka ma w swoim dorobku książki: Bez przebaczenia, Zakład o miłość, Szósty, W zapomnieniu, W szpilkach od Manolo, Obrońca nocy, Brudny świat, Skazani na ból oraz trylogii Zakręty losu, Łatwopalni i Szukaj mnie wśród lawendy.


Fot. własność autorki

Wywiad(ownia):
- Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Nowe Horyzonty.
- Sponsorem nagrody jest
autorka Agnieszka Lingas-Łoniewska. Bardzo dziękuję za przeznaczenie książki na konkurs.
- Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu..
- Konkurs trwa od dnia
20.10.2015 do 27.10.2015 do godziny 23:59. Zgłoszenia przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
- Ogłoszenie wyników nastąpi po udzieleniu przez autor odpowiedzi na wybrane pytania.
- Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca ma 3 dni na podanie danych do wysyłki. (Nagroda wysyłana jest wyłącznie na terenie kraju).
- Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz książki „
Skazani na ból
- Jedna osoba może się zgłosić tylko raz!
- Wygrywa 1 osoba.
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu, oczywiście w trakcie trwania konkursu, nie po zakończeniu.Warunki jakie powinniście spełnić, aby Wasze zgłoszenie zostało przyjęte to:
1. Podaj swój e-mail
2. Jeżeli masz ochotę polub fanpage
autora oraz organizatora konkursu
3. Miło będzie jeżeli udostępnisz ten post na swojej tablicy.
4. Wykonaj zadanie konkursowe.


ZADANIE KONKURSOWE:
Od dzisiaj przez cały tydzień macie możliwość zadawania pytań. Każdy uczestnik konkursu może zadać najwyżej 2 pytania, autor spośród wszystkich pytań wybierze maksymalnie 10 i na nie odpowie, a jedno, które najbardziej przypadnie pisarzowi do gustu zostanie nagrodzone książką.
Jedna prośba, mianowicie zauważyłam, że niektórzy powtarzają notorycznie te same pytania, stąd proszę Was o oryginalność i zadawanie autorom zróżnicowanych pytań.

Powodzenia!

Zainteresowanych zapraszam na recenzję książki KLIK
24 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. mail: nk1986@wp.pl
  polubione i udostępnione
  pytania: 1. Czy historia opisana w książce ma coś wspólnego z rzeczywistymi wydarzeniami?
  2. Skąd wziął się pomysł na taki oryginalny, ciekawy, a zarazem smutny dość tytuł i czy faktycznie jesteśmy na ten ból skazani w życiu?

  OdpowiedzUsuń
 3. mail adhd9@wp.pl
  polubione, udostępione
  Pytanie: 1.Dlaczego taki tytuł książki a nie inny
  2. Co powinny robić ludzie aby być szczęśliwi?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  zosiasamosia.k@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, jako zagorzała czytelniczka i do tego sekciara wiem, że ta książka jest zadedykowana Pani córce, a wątek miłości do skinheada jest zaczerpnięty w jakimś stopniu z jej pierwszej miłości. Mam zatem pytanie jak Pani córka zareagowała na to, że chce Pani wykorzystać ten motyw w książce i czy ten pomysł się jej spodobał?
  A drugie pytanie jest związane z Pani planami wydawniczymi zwłaszcza tymi na październik przyszłego roku :D Czy to głosy czytelniczek sprawiły, że postanowiła Pani napisać dalsze losy bohaterów Zakrętów losu?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. aguuu78@gmail.com
  2. Polubione.
  3. Jak codzień rano, budzi się Pani. Jednak ren poranek jest inny niż poprzednie. Okazuje się, że jest Pani w ciele Amelii. Znowu jest Pani młodziutką dziewczyną, przed którą życie stoi otworem. Jak pani się zachowuje. Jakie podejmuje decyzje. I najważniejsze, co z Aleksem. Zachowuje się Pani tak, jak książkowa Amelia, czy może podejmuje zupełnie inną decyzję?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem,że pisząc książki często słucha Pani muzyki. Jaki wątek muzyczny towarzyszył przy pisaniu tej książki? Czy oddając książkę do druku żyje Pani losem bohaterów?

  OdpowiedzUsuń
 8. liliane.rosaless@gmail.com
  Ląduje Pani na Bezludnej Wyspie. Okazuje się, że jednak nie jest Pani na niej sama. Znajduje się na niej również dwóch bohaterów. Książkowy i Filmowy; Rudy z ''Kamieni na szaniec'' oraz Jack z ''Titanica'', którego z nich Pani wybiera i dlaczego akurat jego?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. mail: stanowska.anna@gmail.com
  2. polubione i udostępnione
  3. Czytam właśnie "Zakrety losu" i wydaje mi się że mężczyzna z okładki tej książki (mam na myśli II Tom) jest na okładce "Skazanych na ból". Myślę, że kiedy będę czytać "Skazanych na ból" napewno w mojej głowie gdzieś tam podświadomie będę pamiętać o bohaterach "Zakrętów losu". I być może to nie ma związku ale czy te książki coś łączy ze sobą, czy to może tylko zbieg okoliczności, że na okładce znalazł sie ten sam mężczyzna?
  Drugie pytanie dotyczy tej pierwszej książki (I Tom) , dlaczego bohaterowie musieli czekać 13 lat żeby ponownie się spotkać. To naprawdę szmat czasu, skoro łączyło ich tak ogromne uczucie. Dla mnie 5 lat to max, a co dopiero 13 lat jak sie kogoś kocha i żyje się tak jakby cząstka osobowości została wyrwana. To tak jakby żyć i nie oddychać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Polubione i udostępnione
  1. W "Skazanych na ból" podjęła Pani dosyć kontrowersyjny temat, jakim są skinhedzi. Co było dla Pani najtrudniejsze w przedstawieniu tej subkultury?
  2. Napisała Pani powieść z gatunku New Adult. Czy myśli Pani, że ten gatunek przeznaczony jest tylko dla tych młodszych czytelników? Czy dorośli czytelnicy również mogą się nim zachwycić?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. nata130@interia.eu


  Jestem wierną fanką Pani twórczości, w której najbardziej pokochałam podział na czas. Mianowicie ukazuje Pani dość często sytuację, w której bohaterowie poznają się jako młodzi, zaś łączą się dopiero po kilku latach. Czy Pani zdaniem, poprzez takie zastosowanie, można powiedzieć, że bohaterowie żyjąc nawet z innymi osobami, gdyby nie mieli się połączyć w przyszłości ze swoją miłością, mogą być jeszcze szczęśliwi? Czy istnieje dla nich ktoś inny poza ich prawdziwą miłością?

  Pozdrawiam serdecznie i autorkę i organizatorkę bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy lubi Pani czytać książki dla przyjemności ? a jeśli tak to jakie książki, jakaś ulubiona ?
  2. Jeśli nie pisałaby Pani książek to jaki inny zawód by Pani wykonywała? W jaki sposób uzewnętrzniała te wszystkie emocje, pomysły , historie które przelewa Pani na papier.

  OdpowiedzUsuń
 14. klaudia.maksymczuk@wp.pl

  1. Jak zaczęła się Pani przygoda z pisaniem, co po raz pierwszy Panią zainspirowało?
  2. Czy lubi Pani po latach czytać swoje utwory, czy jest z nich pani dumna czy może patrzy na nie krytycznym okiem?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jakie to uczucie gdy dostaje Pani maile/słyszy opinie na spotkaniach autorskich? Po jakimś czasie przychodzi przyzwyczajenie i zobojętnienie (może wręcz ma Pani dość zbyt dużej ilości wiadomości od fanów?), czy też za każdym razem jest Pani zadowolona z tego, że otrzymuje miłe słowa od czytelników?

  2. Co kieruje Panią by zakończyć powieści w dany sposób? Czy pisząc np. "Bez przebaczenia" brała Pani pod uwagę inne zakończenie? Żeby pokazać, że w życiu nawet po latach nie zawsze da się wszystko naprawić?

  marx16@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Proszę sobie wyobrazić, że pisze Pani książkę dla dzieci w której głównymi bohaterami są zwierzęta. Jakie zwierzę byłoby głównym bohaterem ? ( ma pani koty i psa, domyślam się, że kocha Pani zwierzęta - stąd te pytanie :))
  2. Do jakiej postaci literackiej porównałaby Pani swój charakter?

  dagmara.michalska@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1i2. Jak to jest móc decydować o życiu bohaterów, jakie towarzyszą Pani przy tym odczucia? Bo moje uczucia dzięki książką Pani autorstwa odżyły na nowo. Dobrze że wtedy w bibliotece odwróciłam się i poprosiłam o książkę dla mnie, jeszcze raz ogromnie dziękuję Pani za ten "magiczny świat".

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jakie to uczucie:
  * widzieć w księgarni swoje dzieło,
  * dostać do ręki pierwszy egzemplarz swojego dzieła,
  * czytać recenzje swojej książki?
  2. Dopisze Pani do każdej litery swojego imienia cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Tworzy Pani stronę Czytajmy Polskich Autorów. Czy uważa Pani, że polscy czytelnicy chętniej sięgają po książki zagranicznych pisarzy i nie dostrzegają tych polskich, których przecież mamy tak wiele?
  2. Odkładka książki "Skazani na ból" strasznie przyciąga moją uwagę,wprost aż mogłabym ją "schrupać". ciekawi mnie oczywiście również jej zawartość. Kto był jej pomysłodawcą?

  Polubione i udostępnione na fb ;)
  Pozdrawiam serdecznie,
  Grażyna Wróbel
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1..Wszyscy pewnie pytają o najlepszy moment życia . A ja zapytam o to czy miała Pani taką sytuację w życiu , gdzie myślała ,że to nie jest odpowiedni moment w życiu na coś ? Czy kiedykolwiek pomyślała Pani, że jest na coś za wcześnie/za późno i chciała Pani to przesunąć na kiedy indziej ? A może wyznaje Pani zasadę , że nie ważne co się stanie i kiedy ale tak właśnie miało być bo los tak chciał ? Proszę się wypowiedzieć.
  2.Proszę sobie wyobrazić taką sytuację, że może się Pani przeistoczyć w mężczyznę na jeden dzień. Do którego ciała chciałaby Pani trafić ? Co zrobić ? Jak spędziłaby Pani dzień ? Na typowo męskich sprawach ,sportach czy może wręcz przeciwnie ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Pani Agnieszko,
  1. Czytając recenzję "Skazanych na ból" spotkałam się z entuzjastycznymi zapewnieniami, że jest to najlepsza książka w Pani dorobku, że miażdży mnóstwem emocji, nie pozwala o sobie zapomnieć...Jaki jest Pani sposób na wywoływanie u czytelników tak autentycznych i głębokich przeżyć? Przecież o uczuciach tak trudno jest pisać, bo słowa wydają się powierzchowne i ulotne. Czy to zasługa szkolenia własnego warsztatu pisarskiego czy wyłącznie wrodzony talent?
  2. Osoby niewidome mają wyostrzone inne zmysły, dzięki czemu potrafią doskonale dostosować się do swojej sytuacji. Czy u pisarza również następuje wyostrzenie słuchu, wzroku czy innego zmysłu, umożliwiające wyłapywanie z otoczenia ciekawych rozmów, zdarzeń bądź cech u nieznajomych, które po zapamiętaniu zostają wykorzystane w książkach? Czy umysł autora może odpocząć od pracy, kiedy na każdym kroku czyha...inspiracja?

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Taka szansa! Nie mogę jej zmarnować, marzę o tej książce :)
  1. Napisała Pani już kilka książek, które zachwycają czytelników i chwytają ich za serca. Czy w takim razie wyobraża sobie Pani sytuację, kiedy się Pani "wypala" i nie jest w stanie już nic napisać? Jak by Pani wtedy zareagowała?
  2. Ma Pani jeden dzień, w ciągu którego wszystko może się zdarzyć, nie ma rzeczy niemożliwych. Co by Pani zrobiła?

  OdpowiedzUsuń
 23. nie.czytam@wp.pl

  1. Czy z upływem lat pewność co do słuszności podjętych zakończeń książek jest taka sama, czy też może gdyby dziś pisała Pani wydaną już powieść, losy bohaterów potoczyłby się zupełnie inaczej?

  2. Zjawisko udostępniana utworów literackich w sieci staje się coraz bardziej nagminne, a większość osób biorących udział w tym procederze nie ma poczucia, że łanie przepisy i dokonuje kradzieży. Czy Pani zdaniem nasze prawo daje narzędzia do skutecznej walki z takimi zachowaniami?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia